Чеський калач

Чеський калач
Чеські калачі

Чеський калач – кондитерська відкрита випічка з дріжджового тіста, зазвичай круглої форми, в центрі з начинками, в даному рецепті з маковою і сирною.

Чеський калач
Приготування калачів

Складові для чеських калачів:
– дріжджі – 30 г,
– молоко – 300 мл,
– масло вершкове – 100 г,
– цукор – 80 г,
– яєчні жовтки – 3 шт.,
– борошно – 500 г,
– ванілін,
– цедра лимона,
– волоські горіхи,
– родзинки,
– сіль.

Для сирної начинки:
– м’який сир – 300 г,
– цукор – 50-75 г,
– масло вершкове – 50-75 г,
– яйце – 2 шт.,
– ванілін,
– цедра лимона,
– сіль.

Для макової начинки:
– мелений мак – 120 г,
– цукор – 50 г,
– молоко – 750 мл,
– масло вершкове – 25 г,
– ванілін,
– кориця,
– цедра лимона.

Приготування чеських калачів. Дріжджі розкришити, розтерти з цукром (25 г), розвести теплим молоком. У мисці нагріти борошно, посолити і змішати з двома перетертими з цукром жовтками, подрібненою цедрою лимона, ваніліном, додати тепле молоко, підготовлені дріжджі і розтоплене вершкове масло. Тісто замісити, припорошити його борошном, закрити полотняною серветкою і поставити в тепле місце.

Коли тісто підійде, вимісити його і розкачати, покласти в круглу форму, заповнити начинками, розташовуючи їх у вигляді кіл. Наприклад, в центрі сформувати коло з макової начинки, далі – коло з білою сирної начинки, потім – коло з чорною макової начинки і т.д. Поверхню калачів змастити жовтком, прикрасити подрібненими горіхами і родзинками.

Калач випікають до готовності утворення золотистої скоринки.

Приготування сирної начинки: вершкове масло розтерти з цукром і яєчними жовтками, з’єднати з м’яким сиром, ваніліном, цедрою лимона і сіллю. До отриманої сирної маси додати збиті в стійку піну яєчні білки і перемішати.

Приготування начинки з маку: мелений мак відварити в молоці з цукром до м’якості, додати вершкове масло, прянощі, мак охолодити.