Категорії
Різне

Чорна діра в центрі Чумацького Шляху може бути джерелом нейтрино

«Гігантська чорна діра в центрі нашого Чумацького Шляху може бути джерелом нейтрино», – йдеться в статті, опублікованій в Physical Review D. До такого висновку автори статті дійшли після аналізу даних, отриманих з трьох космічних апаратів – Chandra X-ray Observatory, Swift gamma-ray mission і Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR).

Нейтрино – електрично нейтральна елементарна частинка з масою спокою значно меншою маси електрона.

Нейтрино має дуже маленький перетин взаємодії з речовиною (нуклони, електрони, ядра), ймовірність взаємодії нейтрино, яке налітає на ядро, нуклон, надзвичайно мала через те, що цей процес йде тільки через слабку взаємодію.

Для реєстрації нейтрино необхідні величезні масивні детектори, які найкраще поміщати під землю, щоб поліпшити фонові умови експерименту і відсікти зайві частинки, які «заважають» реєстрації нейтрино.

У цьому напрямку почала розвиватися нейтринна фізика і її найважливіша частина, так звана підземна фізика.

За цим принципом в Росії побудована Баксанська нейтринна обсерваторія, де вчені здійснили ряд важливих відкриттів в нейтринній фізиці.

Поступово фронт нейтронних досліджень розширювався, і сформувалася «нейтринна індустрія» – велика кількість різних експериментів по всьому світу, які вивчають властивості нейтрино.

«Одне з найбільших завдань у сучасній астрофізиці – виявлення джерел, що генерують нейтрино. Тепер у нас є перші свідчення, що астрономічне джерело – чорна діра нашого Чумацького Шляху – може виробляти нейтрино», – наводяться в статті слова одного з авторів дослідження, астрофізика з University of Wisconsin Янга Бая (Y. Bai).

Надмасивні чорні діри не просто пожирають речовину, але здатні викидати величезну кількість енергії.

Залишити відповідь