Категорії
Грузинська кухня Кухня країн світу

Чурчхела

Чурчхела – національна грузинська солодкість, що готується з горіхів (волоських, фундука або мигдалю) і татари (виноградний сік киселеподібного стану). Приготування чурчхели складається з декількох операцій: підготовки горіхів, варіння татари, приготування самої чурчхели, її сушіння і витримки.

Чурчхела з волоських горіхів

Складові для чурчхели з волоських горіхів:
– 2 л виноградного соку,
– 200 г очищених волоських горіхів,
– 200 г пшеничного борошна,
– 100 г цукру.

Чурчхела
Чурчхела

Приготування чурчхели з волоських горіхів. Горіхи очистити, нанизати великі шматочки (найкраще цілі половинки) на сувору нитку довжиною 20-25 см. До одного кінця нитки з горіхами (внизу) прив’язати шматочок сірника, на іншому (угорі), коли нанизування буде закінчено і вийде зв’язка, зробити петлю.

Приготування татари: виноградний сік варити на повільному вогні в металевому посуді 2-3 години, поступово підсипаючи цукор, весь час помішуючи і знімаючи піну. Потім дати рідині злегка охолонути і в ще теплу (нижче 45 °C) поступово всипати борошно. Суміш негайно розмішати, щоб запобігти утворенню грудочок. Після отримання однорідної маси, помішуючи, знову варити на слабкому вогні до киселеподібного стану і уварювання на чверть від початкового об’єму.

Тричі в гарячу татару на півхвилини занурити кожну в’язку горіхів.

Отриману чурчхелу розвісити на сонці і сушити до тих пір, поки вона не перестане липнути до рук, але все ще буде м’якою на дотик.

Просушену чурчхелу загорнути в полотняний рушник і залишити для дозрівання в сухому провітрюваному приміщенні з помірною температурою на 2-3 місяці. Дозріла чурчхела не повинна втратити м’якості. Вона повинна лише покритися найтоншим нальотом цукрової пудри, що проступає в результаті витримки і дозрівання.

Залишити відповідь