Чим компот корисніше соку?

Чи правда, що компот може бути корисніше за сік? Так, домашній свіжоприготований компот в порівнянні з соком промислового виробництва має свої переваги, якщо для приготування використовувати якісні свіжі або свіжозаморожені ягоди і фрукти.

Компот (французькою Compote) – десертний напій (відвар) з фруктів, ягід. Існує безліч способів приготування компотів зі свіжих, сушених або заморожених фруктів та ягід (яблук, слив, абрикосів, полуниць, вишень), які відварюють у воді з цукром.

Ягоди – джерело мінеральних речовин. В них зберігається необхідний для імунітету вітамін C. При заморожуванні і тепловій обробці значна частина його втрачається, але вихідна кількість в 2-3 рази все одно перевищує добову норму. Наприклад, в 100 г свіжої обліпихи, шипшини, смородини вітаміну C більше 200% добової норми.

В багатьох ягодах присутні біофлавоноїди, що підвищує ефективність вітаміну С і є важливим для профілактики простудних захворювань. Деякі фруктово-ягідні компоти також зберігають тонізуючу дію.

Домашні компоти не вимагають додавання барвників і ароматизаторів. Ще один плюс – в домашніх компотах можна регулювати рівень цукру або навіть не додавати його зовсім.

Щоб зберегти в плодах більше корисних речовин, компот краще довго не варити – треба лише залити ягоди або фрукти водою, довести до кипіння і настояти.