Cидіння для туалетів у вагонах за 10 000 гривень

«Укрзалізниця» закупила сидіння для туалету за 10 тисяч гривень (з урахуванням ПДВ) – кнопки змиву за ціною телефонів.

Філія «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» 16 вересня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Компанія АМБ» на постачання запчастин до вакуумних туалетів на 27,51 млн грн, про що повідомлялося в системі «Прозоро».

Згідно з даними, сидіння з кришкою від німецького виробника Evac коштують 9456 грн, а кнопка змиву – 6790 грн. Варто зауважити, що кнопка змиву, як і сидіння, за собівартістю дорівнює ціні телефону в Україні. Зазначається, що у відкритих джерелах є дані про стільці за такою ціною з функцією біде або мікроліфтами. Однак жодних даних про наявність таких функцій у стільчаках для «Укрзалізниці» немає.

Унітазний блок, на який зверху кріпиться вищезгадане сидіння, придбано за 311 880 грн.

«Укрзалізниця» суттєво підняла ціни на зазначені деталі порівняно з минулими роками, коли курс долара був на рівні поточного. Наприклад, у 2017 році УЗ купляла кнопки для змиву за 5900 грн, а сидіння за 8200 грн, тобто на 15% дешевше, ніж тепер.

До участі у нинішніх торгах було допущено лише дві фірми – переможець «АМБ» і ТОВ «Редтехнотрейд». Вони не торгувалися на аукціоні, тому економія на торгах відносно очікуваної ціни становила менше 1%.

Джерело: censor.net.

Залишити відповідь