Давній скарб на Житомирщині

Давній скарб на Житомирщині
Зображення монет періоду Великого князя Київського Володимира (960–1015 роки) у виданні «Наш герб: українські символи від княжих часів до сьогодення»

На Житомирщині викопали монети періоду Великого князя Київського Володимира. Знайдені 32 срібники датуються 1000–1019 роками. Монети дуже давні, але князівська символіка на них збереглася. Знахідку вже назвали «Городницьким скарбом», що має національне значення.

Давній скарб на Житомирщині
Знайдена срібна монета

У Житомирській області знайшли давні монети, про що повідомив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

«В Городниці (Житомирська область) розпочалась передача знайденого скарбу часів Володимира Святого та Святополка Ярополковича. За останні 100 років історики не знали подібних знахідок. На монетах, що датуються 1000-1019 роками, зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двузуб у Святополка», – написав Алфьоров у фейсбуці. За словами науковця, ввечері 27 серпня «на зв’язок вийшли знайомі знайомих і розказали, що ними були знайдені ці монети».

Давній скарб на Житомирщині
Городницький срібний скарб

Житель Городниці Сергій Комар пішов у ліс, де хотів накопати для ремонту піску, і тільки копнув лопатою, як посипався металевий дріб’язок. Фото знахідки чоловік скинув знайомим, а ті переслали історику.

Знайдений на Житомирщині скарб – срібні монети, що карбувалися ще тисячу років тому. 27 монет карбувалися за часів князя Володимира Великого та 5 монет – за князя Святополка в межах Києва та Чернігова. Помітною ознакою є тризуб, що свідчить про існування вже тоді потужної держави. Попередньо домовлено, що монети під ретельною охороною будуть направлені до Житомирського обласного краєзнавчого музею, де їх чекатиме реставрація.

У статті, яку оприлюднив сайт «BBC News Україна», історик Олександр Алфьоров також описав коротку версію походження цих монет: «скарби бувають двох типів – заховані у якихось критичних ситуаціях чи ті, які поступово і спеціально накопичували. Вочевидь, що тут мова йде про сховані монети у критичній ситуації».