Давнє кафе в Помпеях

Після довгої перерви, майже 2000 років, в Помпеях буде відкрито ресторан швидкого харчування.

Давнє кафе в Помпеях
Нереїда на морському конику, фреска в Помпеях

Відвідувачі зможуть оглянути інтер’єр стародавньої закусочної, який був похований під багатометровим шаром вулканічного попелу після виверження Везувію в 79 році нашої ери.

Термополії, так ці заклади називалися в Римській імперії, були представлені в Помпеях достатньо широко. Всього в місті було близько сотні подібних точок громадського харчування.

Давнє кафе в Помпеях
Страви в термополії розігрівалися за допомогою декількох об’ємних посудин (латинською – Dolium) з водою або великих чанів, вбудованих в прилавок

Археологи виявили практично незайманий прилавок з отворами для судин, в яких зберігалася гаряча їжа. Фасад і прилавки прикрашені фресками: Нереїда (морська німфа, схожа на русалку), що їде на морському конику, і картини тварин і продуктів харчування, що продавалися в цьому закладі.

Давнє кафе в Помпеях
Серед руїн давньоримського міста Помпеї під вулканічними породам був похований трактир

На місці розкопок знайдені також глиняні судини, в яких готували їжу, а також кістки кіз, курей, поросят, риб і раковини равликів. За словами фахівців, виявлені залишки їжі, найімовірніше, свідчать про те, що цим харчувалися прості люди.

На маленькій площі перед термополієм археологи також виявили цистерну, фонтан і водонапірну вежу.