Категорії
Міста, країни, люди

Дещо про похмілля

Пишуть, що в Австралії вчені нібито довели, що тяжкість похмілля не залежить від дози випитого. Але в статті співробітників Університету Гріффіта не стверджується, що доза не впливає на похмілля. Просто в роботі зроблений акцент на інші обставини, які можуть погіршити цей стан.

Похмілля — стан організму, що наступає після надмірного вживання алкоголю. Характеризується сильним головним болем, нудотою, сухістю і неприємними смаковими відчуттями у роті, спрагою, ознобом, який змінюється відчуттям жару. Іноді виникає прискорене серцебиття з порушеннями серцевого ритму. Також для стану похмілля характерним є слабкість, пригнічений настрій і почуття провини. Стан похмілля зазвичай триває не більше доби, але буває і довше.

Слід розрізняти стан похмілля — неприємні відчуття, що виникають наступного дня після алкогольного ексцесу і супроводжуються огидою до спиртного, — з синдромом відміни — протилежний стан, який для нормалізації самопочуття вимагає чергового прийому дози алкоголю – розвиток хронічного алкоголізму.

Похмілля зазвичай пов’язане з накопиченням недоокислених токсичних продуктів переробки етилового спирту – проміжне перетворення етилового спирту печінкою в ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази. При надлишку алкоголю в крові ферментні системи не справляються з повним перетворенням, тому накопичується проміжний продукт – ацетальдегід, який є більш токсичним, ніж алкоголь.

Звичайно, тяжкість похмілля залежить від обсягу випитого. Є дози алкоголю, від яких можна навіть померти, а не те щоб заробити похмілля. Крім кількісного, важливими також є ще ряд факторів:
– спадковий, тобто індивідуальні особливості метаболізму етанолу (активність ферментів, що розщеплюють спирт);
– набутий – регулярно питуща людина може випити більше і менше страждає від похмілля – печінкові ферменти, що розщеплюють етанол, вже більш «треновані» (у міру розвитку хронічного алкоголізму цей резерв виснажується);
– якість алкогольного напою – якщо в ньому багато вищих спиртів (наприклад, погано очищений самогон), похмілля буде важче.