Категорії
Міста, країни, люди

Десять реальних кошмарних місць

Значна кількість цих місць з’явилися без втручання людини. Сюрреалістичні пейзажі, моторошні природні явища, бездонні таємні озера.

Лагуна Трук (частина Океанії, включає Маріанські, Каролінські, Маршаллові острови, Гілберта, Науру, атол Уейк), де в тропічних глибоких водах сховалося найбільше кладовище кораблів.

Під час Другої світової війни в лагуні було розташовано штаб-квартиру японських військ. В 1944 році тут потопили понад шістдесят кораблів, біля 300 літаків. Значна кількість потоплених судів охороняється дуже активними місцевими акулами і збереглася за грядою коралових рифів, що знаходяться в цій частині Океанії.

На кладовищі кораблів знаходять скелети і розірвані бомби. Це кладовище можуть відвідати тільки хоробрі і ризиковані дайвери.

Десять реальних кошмарних місць
Лагуна Трук, кладовище кораблів

«Двері в пекло» (Туркменістан) – отвір діаметром біля 60 м, в якому вже понад 40 років горить вогонь. Найближчий населений пункт – Дерваза (350 осіб). На цьому місці колись у 1971 році радянські геологи шукали нафту.

Під час цих пошуків утворилася наповнена газом каверна. Бурова вежа і все обладнання геологів провалилося в цей великий отвір. Науковці вирішили підпалити газ, розраховуючи, що пожежа згасне через кілька днів, але газ продовжує горіти.

Десять реальних кошмарних місць
Каверна «Двері в пекло»

Афарська улоговина (Східна Африка) – місце, де з нізвідки в твердому ґрунті може з’явиться прірва. Афарська улоговина виникла на кордоні тектонічних плит, де зосереджена сейсмічна, тектонічна і магматична активність і на сушу підіймається серединно-океанічний хребет.

Майже постійно тут відбувається легке хвилювання ґрунту. За 2005 рік тут було нараховано 165 землетрусів з амплітудою до 3,9 балів. Розраховують, що коли Сомалійський півострів відділиться від континенту, закінчиться рух ґрунту.

Десять реальних кошмарних місць
Афарська улоговина (Східна Африка)

«Закритий Ходж» (Великобританія) – це мережа печер, яка утворилася на місці колишнього сланцевого кар’єру. Лише підводним шляхом можна дістатися до цих печер.

Незважаючи на постійно холодну воду (біля 6 °C), таємні печери щорічно приваблюють безліч дайверів. У 2011 році Пітер Бардслі, англійський фотограф, помітив, що печери кар’єру над водою та їх відображення у воді нагадують череп людини.

Десять реальних кошмарних місць
Мережа печер «Закритий Ходж»

Намаскар (Ісландія) – регіон вулкана Наумафьятль. В цьому регіоні постійно відбувається геотермальна активність, яка створила навколо найпохмуріший пейзаж. Земля ця поцяткована басейнами з киплячим брудом з сульфатами, іноді глибина таких басейнів становить 1 – 10 м.

Фонтани вулканічних газів і сірки раз у раз вириваються з-під землі, і тому постійний серпанок висить над Намаскаром. Відсутність рослинності і задимленість повітря створили на Намаскарі неземний пейзаж, який сміливо можна називати «Воротами до Вальгаллу».

Десять реальних кошмарних місць
Регіон Наумафьятль (Ісландія)

Цінжі-дю-Бемараха (Мадагаскар) відомий своїми голчастими кам’яними шпилями, деякі з яких досягають ста двадцяти метрів заввишки. Вважають, що ці голчасті стовпи утворилися через вапнякову ерозію. Тільки в цьому національному парку мешкає більше сотні різновидів тварин і рослин, яких не знайдено більше ніде по світу.

Це місце досить моторошне і не досліджено майже зовсім. Небагато сміливців насмілюються заглибитися в кам’яний ліс національного парку. Журналіст «National Geographic» описав свою мандрівку по кам’яному парку так: «Ми протискувалися крізь вузькі проходи і залишали на гострих каменях клаптики свого одягу. Ступали по гострому камінню, яке протикало підошву наскрізь. Чим далі йшли ми, тим скелі ставали гостріше».

Десять реальних кошмарних місць
Голчасті кам’яні шпилі Цінжі-дю-Бемараха

Періто-Морено – один з 47 льодовиків, що є частиною крижаного поля Південної Патагонії в гірській системі Анд (Аргентина, Чилі). Це крижане поле є третім за величиною запасом прісної води в світі. Льодовик Періто Морено – один з усього трьох льодовиків Патагонії, які ростуть. Причину гляціологи (вчені, які вивчають льодовики) досі не встановили.

Похмура пустеля Періто-Морено (250 км ²) зі снігу та льоду, що тягнеться через озеро Аргентино. Періто-Морено ізольований від навколишнього світу масою глибоких ярів і високих крижаних піків. Періто-Морено, як і всі інші льодовики, в основному існує під водою, на глибині біля 170-ти метрів, язик його висотою до 74 м виступає крижаною стіною над поверхнею океану.

Десять реальних кошмарних місць
Періто-Морено – льодовик, що є частиною крижаного поля Південної Патагонії (Аргентина, Чилі)

Блакитне озеро (Росія). Це карстове озеро без видимих струмків, що впадають або беруть з нього початок, знаходиться в Черкеському р-ні Кабардино-Балкарії. Зазвичай карстові озера живляться від мережі підземних джерел, куди йде і надлишок води. Високий вміст сірководню надає озеру блакитного кольору, але до тієї глибини, куди може дістати світло.

Майже бездонне озеро (його глибина понад 250 м) живить підводний потік, який через системи підводних печер до цих пір не виявлено. Дослідники вважають, що під дном з підводних печер ховаються інші печери.

Десять реальних кошмарних місць
Карстове Блакитне озеро без видимих струмків, що впадають або беруть з нього початок

Гомантонг (Малайзія). Система печер Гомантонг слугує відмінним домом для птахів саланганів і кажанів. Вважають, що в Гомантонгу мешкає більше 2-х мільйонів летючих мишей. Дно печери вкрито шаром гуано, товщиною більше метра.

Але щоб дістатися до гуано, потрібно спочатку пройти через шар тарганів, які кишать на дні і на стінах цих печер. Таргани харчуються відходами життєдіяльності кажанів. Зустрічаються в печерах також пацюки, печерні білі краби і гігантські павукоподібні довгоніжки.

Десять реальних кошмарних місць
Система печер Гомантонг (Малайзія)

Мадіді – національний парк в одному з найнебезпечніших регіонів світу. Він займає велику частину території між рікою Туйчієв і Андами. Небезпечне зіткнення з дрібними комахами і рослинами парку Мадіді призводить до висипу на шкірі.

Фотограф Жоель Сартор у 1999-му році у Мадіді провів місяць і був свідком жахливих явищ: личинки комах (мух, оводів) живуть під шкірою людей і тварин і повноцінними дорослими особинами залишають тіло. Паразитують не тільки личинки, черви також можуть поселитися в шлунку і зсередини пожирати його. А також дикі тварини можуть напасти та розірвати зіваку.

Залишити відповідь