Категорії

Categories: Різне

ДНК позаземного походження

З Великобританії прийшла новина, яку зараз обговорює вся світова наукова спільнота. Співробітники Лондонського Імперського коледжу заявляють, що знайшли відповідь на питання, яке завжди хвилювало людство: як з’явилося життя на Землі?

Англійці зробили висновок, що з Космосу. Їх дослідження показали, що складові частини ДНК позаземного походження. Прийти до цієї думки вченим допоміг метеорит Марчісон, що впав на Землю в 1969 році. Саме в його складі несподівано виявили компоненти генетичного коду людини.

Доктору Зіте Мартінс всього 29 років. Протягом останніх чотирьох років вона практично жила в лабораторії, вивчаючи і порівнюючи фрагменти метеоритів. За її словами, це була виснажлива праця, потрібно було роками досліджувати молекули всередині каменю.

Доктор наук Імперський коледжу Лондона Зіта Мартінс говорить, що «ці фрагменти метеоритів ми отримали з музею Вашингтона, там їх зберігали в стерильних умовах».

Для аналізу космічних тіл Зіта Мартінс літала в Голландію, в Америку і навіть до Бразилії, поки її не зацікавив метеорит Мерчінсона. Він впав в Австралії майже 40 років тому. Його фрагменти зберігаються в колекції метеоритів Московської Академії наук. Зіта Мартінс виявила в камені молекули урацилу і ксантину, що входять до складу ДНК і РНК.

Але її головне відкриття в іншому – ці речовини виникли не на Землі, а в Космосі, і значно вплинули на еволюцію.

Зіта Мартінс вважає, що «у ранній період зародження життя на Землі метеорити доставляли подібні елементи. Тобто ці молекули були доступні для злиття з іншими земними матеріалами». За версією доктора Мартінс зародження життя відбулося чотири мільярди років тому, коли Земля піддалася метеоритним бомбардуванням. Космічні тіла могли нести азотисті основи і молекули, необхідні для утворення ДНК або білка. Таким чином, при зіткненні із Землею позаземні елементи могли виступити в ролі матеріалу для розвитку еволюції.

Марк Сефтон, професор Імперського коледжу Лондона, вважає, що «на ранній стадії розвитку Землі ці дві виявлені молекули були найважливішим матеріалом для формування життя».

Михайло Генералів, головний хранитель Мінералогічного музею ім. Ферсмана заявив: «Робити сенсацію з цієї знахідки я б не став, тому що вона не дає нічого принципово нового в знанні про те, як виникло життя і з чого. Найбільші великі молекули, які там знайшлися, можна порівняти з цеглою, а найпростішу ДНК – з готичним собором. І питання про те, як ці цеглини склалися в собор, залишається відкритим».

Скептики говорять: неможливо довести, що молекули прилетіли до нас з Космосу.

Можливо й те, що не метеорит заніс їх на Землю, а земні елементи проникли в камінь. Михайло Назаров, завідувач лабораторією метеоритики Інституту геохімії та аналітичної хімії ім. Вернадського говорить: «Цей випадок теж вимагає перевірки, тому що це дійсно може бути контамінація земним речовинам. В ході дослідження метеорит проходить через наші руки, наші руки – це земна органічна речовина. Тому треба почекати, хоча безумовно, цей факт є цікавим». У будь-якому випадку відкриття команди вчених зараз вивчають у всьому світі. За словами Зіти Мартінс, в метеоритах залишилися ще й інші молекули, які поки неможливо виділити. Якщо теорія доктора Зіти Мартінс правильна, то життя може бути і на інших планетах, головне, щоб метеорити впали в потрібний час і в потрібному місці.

Recent Posts

Закуски з оселедця (п’ять рецептів)

Рольмопси, Оселедці у пряному маринаді, Матіяси – молоді голландські оселедці, Оселедець у медовій підливі, Пструг маринований.Читати далі Закуски з оселедця…

2 дні ago

Вміє відростити собі голову

Гідрактинія (Hydractinia) - тварина, що здатна заново відростити собі голову. Як вона це робить? Чи може мешканець морських глибин, який…

4 дні ago

Коли прищеплюється тіньова економіка

Тіньова економіка прищеплюється ще в дитинстві, коли вчителька каже: «Один пишемо, два - в умі!»Читати далі Коли прищеплюється тіньова економіка

4 дні ago

Картопляний торт з начинкою

Рецепт смачного овочевого торта з начинкою з плавленого сиру, варених яєць і подрібненої зелені, для соковитості коржі торта вкривають тонким…

4 дні ago

Хропунам необхідно відмовитися від вечері

Що можуть зробити хропуни для того, щоб дати своїм близьким можливість спокійно спати? Схуднути, – вважають німецькі вчені.Читати далі Хропунам…

5 днів ago

Припухлість суглобів зніме… кизил

Якщо турбує біль у суглобах та з'явилася припухлість, приготуйте лікувальний настій кизилу.Читати далі Припухлість суглобів зніме… кизил

5 днів ago