Догляд за трояндами

Догляд за трояндами
Троянди - листопадні, рідко вічнозелені кущі до 4 метрів заввишки.

Цвітуть троянди рясно, бутони розпускаються один за одним, як і відцвітають по черзі. Великих труднощів у догляді за трояндами немає. Відгукуються вони на кожну вашу дію і кожне слово. Деякі квіткарі навіть розмовляють зі своїми квітами. Коли зрізають відцвілі квіти або пожовкле листя, то бажають їм бути гарнішими. Коли обрізають на зиму, «домовляються», щоб легше переносили холод і спокійно поспали до весни. А в подяку за турботу квіти цвітуть на радість всім.

Якщо правильно доглядати за трояндами, вони не замерзають і не підпрівають. При хаотичному посаджені кущів без суворого планування, не виходить дотримуватися ландшафтних законів, але в цьому випадку можливість підсаджувати нові кущики більша.

Поради від квіткарки з 30-річним досвідом. Під час цвітіння раз в два-три дня роблю обов’язкову інспекцію: виявляю і обрізаю відцвілі квіти, вирізаю пошкоджені гілки, підсохле листя. Збираю паростки бур’яну, який дуже любить приховуватися в середині куща. Теплі осінні дні продовжують «квіткове» життя троянд мало не до перших заморозків. Відправляю їх на відпочинок» в кінці жовтня. Зрізані квіти – це останні осінні букети, прощальне вітання перед зимою.

Далі йде підготовка кущів до зимівлі. Полив припиняю до кінця вересня, щоб не провокувати зростання нових пагонів, які не встигнуть зміцніти до холодів. Кожен кущ обрізаю до 20-30 сантиметрів від рівня ґрунту. Збираю все листя, обрізані гілки навколо куща і злегка розпушую землю.

Удобрюю троянди зазвичай деревною золою, вона завжди є в запасі. Перед зимівлею також підсипаю золи під кущі.
Троянди на зиму нічим не укутують і не вкриваю – живу на півдні – трохи підсипаю землі навколо коренів і все. Пробувала тирсу, але не сподобалося. Мені здається, що коріння під нею підпрівають, та й вибирати її навесні з-під кущів незручно.

Землю під кущами вирівнюю навесні, щоб коріння не перегрівалися, температура всієї рослини вирівнялася. Навесні проводжу легку обрізку краєчків гілок – «омолоджуюча зачіска». Розпушую землю навколо кущів і підсипаю потроху золи під кожен.

Всю територію навколо троянд засадила дрібним очитком. Зелений суцільний килимок дуже красиво виглядає і «не підпускає» до троянд бур’яни. Коли рослини трохи страждають від яскравого літнього сонця, вони змінюють місцями колір на буро-коричневий, але після дощів знову сяє смарагдовою зеленню.

Поділюся своїм методом боротьби з попелицями, яка може атакувати троянди в теплу пору. У відро покласти полин, трохи більше його половини, залити до країв холодною водою і залишити настоюватися три дні потім зливаю (не зовсім приємно пахне рідина). Додаю в неї жменю подрібненого господарського мила і добре перемішую. Залишається тепер тільки обприскати кущі троянд, можна просто віником. Таку процедуру проробляю рази три протягом теплої пори року. Троянди ростуть і не хворіють.