Категорії
Різне

Дрес-код ділової людини

Термін «дрес-код» виник у Великобританії і бистро поширився світом. Використовується для позначення регламенту в одязі, який показує приналежність людини до певної професійної групи.

Дрес-код (від англ. dress code, фр. code vestimentaire, нім. Kleiderordnung) – форма одягу, яка необхідна при відвідуванні певних організацій, закладів, заходів. Регламент у одязі показує приналежність людини до певної професійної чи соціальної групи.

В організаціях особливу увагу приділяють формі одягу під час подій, пов’язаних з прийняттям важливих ділових рішень, на успіх яких може вплинути зовнішній вигляд співробітників. Відповідний до стандартів бізнес-етикету зовнішній вигляд співробітника грає важливу роль в довірі клієнта в цілому до фірми, показує повагу до ділових партнерів і клієнтів, демонструє стан справ в компанії, впливає на внутрішню комунікацію між співробітниками.

Вимоги до одягу працівника можуть бути закріпленими в трудовому контракті, за порушення яких передбачаються санкції. Найчастіше регламентується стиль одягу для співробітників, що працюють в офісі.

Дрес-код організації вважають компонентою корпоративної культури фірми, частиною її бренду. Найбільш суворий корпоративний дрес-код можна виявити в банках і ресторанах.

Види дрес-коду:
– Придворний (Court dress) – придворне плаття, диктується відповідно королівським двором.

– Формальний (Formal, Full formal, Full dress, Formal attire) – жінки одягаються в бальне плаття, чоловікам вдень Morning Dress – світлий фрак (за винятком похорону) або костюм зі світлим жилетом і краваткою (довжина краватки до середини пряжки ременя), ввечері White Tie – чорний фрак з білим метеликом.

– Напівофіційний (Semi-formal, Smoking, Le Smoking): жінкам вдень може знадобитися коктейльна сукня або ввечері вечірня сукня, чоловікам вдень – Stroller (менш формальний різновид Morning dress), ввечері – смокінг з темним метеликом.

– Неформальний (Informal, Cocktail old-style або Business attire): діловий костюм.

– Ошатно-повсякденний (Smart casual, old-style Business casual, new style Cocktail, Executive Casual, Corporate Casual) – жінкам слакси, джинси або спідниця з блузою, піджак, куртка або светр, залежно від загального стилю, черевики або туфлі на середніх підборах взувають на колготки або панчохи. Допустимі прикраси (сережки, якщо вони будуть гармоніювати з костюмом), чоловікам – брюки, іноді джинси, сорочка з довгим рукавом (можна без краватки), вільні туфлі або мокасини, взуття під костюм, ремінь обов’язково, можлива спортивна куртка (не вітрівка).

– Для випадкового бізнесу (Business casual, Dressy, Resort Casual, Country Club, Casual chic, Semi-casual, Neat casual) – жінкам капрі, довгі шорти або тканинні брюки (зазвичай не джинси або брюки з важкої бавовняної тканини) з поло, чоловікам сорочка або поло і бавовняні штани з ременем і вільними туфлями.

Діловий стиль – один із стилів одягу, призначений для ділової сфери життя, характеризується строгістю, стриманістю і консерватизмом у виборі кольору, тканини, покрою і аксесуарів. Близький до консервативного стилю, наприклад, стилю англійської королеви. Діловий стиль скупо підпорядковується віянням моди, практично не змінився з початку XX ст.

Діловий стиль можна поділити на підстилі:
– строго діловий стиль для співбесіди або переговорів: костюм і краватка;
– повсякденний діловий стиль, для якого припустимий тільки коричневий колір;
– умовно-діловий стиль – стиль для п’ятниці: джинси і піджак.

Дрес-код ділової людини
Дрес-код для чоловіків

Кілька порад щодо ділового костюму чоловіків:

– Якщо ви йдете, стоїте або перебуваєте на офіційному заході, піджак повинен бути застебнутий (однобортний – на верхній ґудзик (якщо його два). Якщо ґудзиків три, то на середній. Двобортний піджак – на всі ґудзики).

– Сорочка ділової людини білого або світлих тонів (слонової кістки, бежева, блакитна, не забороняється тонка клітинка або ледь помітна смужка). За етикетом вважається елегантним, коли манжети на 1,5 – 2 см визирають з-під рукава піджака.

– Зазвичай в діловій обстановці не прийнято одягати сорочку з коротким рукавом, але в спеку, залежно від ситуації, допускається однотонний колір і при краватці.

-«Діловий низ»:
– шкарпетки темні, довгі, без жодної зморшки;
– добротне закрите взуття класичної форми, зі шкіри.

Лаковане взуття дозволяється носити з фраком або смокінгом. Колір туфель найвигідніше чорний, він підходить до будь-якого костюму, не забороняється і бежево-коричневий.

Дрес-код ділової людини
Дрес-код для жінок

Кілька порад щодо ділового жіночого костюму:

– Колір одягу ділової жінки неяскравий, з ледь помітним малюнком, дозволяються відтінки бежевого, синього, коричневого, сірого, чорного, але не більше трьох різних кольорів і двох типів малюнків. Силует костюму класичний, без зайвих рюшів, воланів і т.д.

– Неприпустимі прозорі сукні та блузи з відвертими вирізами, занадто короткі сукні та спідниці.

– Жінкам дозволяються ділові брючні і спідничні костюми, довжина спідниці повинна бути не вище коліна, на спідниці в крої можливі невеликі розрізи.

– Рукава ділової сукні або блузи не менше ¾.

– За любої погоди панчохи або колготки тілесного кольору.

– Взуття ділової жінки повинно бути закритим, підбори не вище 5 см, класичного чорного або темного кольору, в тон ділового костюма.

– Ювелірні прикраси невеликі, з благородних металів.

– Манікюр помірний, середньої довжини.

– Макіяж, наближений до природного.

– Волосся ділової жінки повинно бути зібране в акуратну зачіску.

Залишити відповідь