Дріжджові грибки на орбіту Сонця

Космічне агентство NASA в останній раз випускало живі організми за межі навколоземної орбіти в далекому 1972 році, коли екіпаж Аполлона-17 висадився на Місяць. В 2020 році агентство має намір запустити на орбіту Сонця космічний апарат BioSentinel, всередині якого буде знаходитися ємність з дріжджовими грибками. В ході цієї місії вчені хочуть дізнатися, що трапиться з живими організмами в умовах гранично сильної радіації.

Відомо, що апарат BioSentinel, що тепер розробляється, важить 14 кілограмів і нагадує невелику коробку. За даними видання Space.com, збірка апарату буде завершена вже в жовтні, але виведений він буде за допомогою ракети-носія Space Launch System (SLS) лише в середині 2020 року. Крім нього, на ракеті полетять ще 12 мікросупутників.

Усередині BioSentinel буде два різновиди дріжджів Saccharomyces cerevisiae: один з них більш стійкий до космічної радіації, ніж інший. Апарат буде збирати дані про грибки протягом 9-12 місяців. Дослідники сподіваються отримати більш детальну інформацію про розмноження дріжджових грибків. У той же час вчені планують спостерігати за такою ж групою грибків, які залишаться на Міжнародній космічній станції, де рівень радіації значно нижче, і між двома групами зразків явно буде велика різниця.

Автори майбутнього дослідження відзначили, що відновлення ДНК у дріжджових грибків відбувається таким же чином, як і в людини. Відкриття, які будуть зроблені під час дослідження, дозволять вивчити можливий вплив космічних подорожей на людське здоров’я.

Залишити відповідь