Дрон виявив раніше зниклу рослину

Дрон виявив раніше зниклу рослину
Дрон виявив рослину, яку вважали зниклою. Гібіскус Hibiscadelphus woodii

У 1991 році на прямовисній скелі гавайського острова Кауаї був знайдений вкрай рідкісний вид гібіскуса під назвою Hibiscadelphus woodii. Тоді було виявлено тільки чотири групи цих рослин, три з яких згодом були розчавлені падаючим зі скелі камінням.

Останній раз рослину бачили живою у 2009 році, але вже через сім років гібіскус Hibiscadelphus woodii офіційно визнали вимерлим. Але даремно – під час обльоту долини Калалау дослідникам вдалося виявити одну з тих рослин, що вижила. Опубліковане ботаніками відео рекомендується подивитися всім – види, що відкриваються зору, навряд чи залишать когось байдужим.

Віддалена частина долини Калалау, яку вважають єдиним місцем, де може рости цей вид гібіскуса, складається з безлічі вертикальних скель. На більшість цих круч не вдається піднятися ні тварині, ні людині, тому для вивчення її околиць ботаніки активно використовують дрони з вбудованими камерами. Інтерес науковців вважається цілком обґрунтованим, бо область цих скель давно є гарячою точкою біологічного різноманіття Гавайських островів.

Заново відкритий Hibiscadelphus woodii росте у вигляді куща заввишки до п’яти метрів і дає яскраво-жовті квіти, які згодом стають пурпурно-бордовими. Вони багаті нектаром і, ймовірно, запилюються місцевими птахами – гавайськими серпоклювками. Але запилення відбувається вкрай неякісно, і розмножити рослину не вдається навіть ботанікам – результату не було навіть при перехресному запиленні з родинним видом.

В основному зростанню рослини заважають валуни, що падають зі скель, а також інвазивні види рослин. Нове відкриття дає надію, що зникаючий вид може рости в важкодоступних місцях і в черговий раз довело корисність дронів – якби не ці літальні апарати, вивчити рослинність на вертикальних скелях гавайських островів було б вкрай складно.

Залишити коментар