Категорії
Різне

Друк електронними чорнилами

Розробники з кожним днем ​​покращують різні технології друку, але до недавнього часу друкували різні об’єкти не пов’язані з електронікою. Вчені з Кембриджського університету Великобританії розробили технологію друку електронними чорнилами електронної техніки.

Їхня нова розробка це електронне чорнило на основі графену, повідомляє Gizmodo. За запевненням вчених, таке чорнило можна нанести на будь-яку поверхню, тим самим зберігши всі її властивості. Якщо, наприклад, нанести друковану фігуру на тканину, то матеріал залишиться таким же гнучким, а саме чорнило буде непомітним для очей. При цьому тканина, з нанесеним на неї чорнилом, буде відмінно проводити електрику.

«Графен підходить для нанесення на будь-яку поверхню, що робить його ідеальним матеріалом для виготовлення «друкованої» електроніки» – говорить головний дослідник доктор Хазан.

Перше, що надрукували вчені за допомогою електронного чорнила, була пластикова клавіатура, здатна проводити електрику. Потім за допомогою цієї ж технології було надруковано маленьке піаніно. Клавіші були нанесені на пластик, і без всяких додаткових мікросхем, при натисканні на піаніно динамік видавав звук.

Самі творці пропонують використовувати свій винахід в аеропортах для створення електронних міток багажу. Також друковану електроніку можна використовувати в медицині для розміщення монітора контролю стану здоров’я прямо на одязі пацієнта.

В даний час вже існують матеріали, що володіють схожими функціями. До них відносяться складні полімери і чорнило на основі деяких металів. Але, як стверджують розробники, їх чорнило набагато якісніше і вартість виробництва менше, ніж у попередників.

Залишити відповідь