Категорії
Природа Тварини

Два тамбовських вовки

Чисельність вовків в Тамбовській області скоротилася до двох особин. Судячи з усього, основною причиною зникнення популяції стала нестача кормової бази.

На сьогодні у лісах Тамбовської області зафіксовано лише два вовки, з такою заявою виступив Олексій Соколов, начальника відділу управління з охорони, контролю і регулювання використання об’єктів тваринного світу Тамбовської області.

Для порівняння, в минулому році їх було чотири, а в 2007 – десять. Втім, це приблизні цифри, оскільки оцінка чисельності вовків ведеться по слідах, зафіксованих в ході маршрутних обліків. До того ж вовки можуть періодично заходити в область із сусідніх Пензенської і Рязанської областей.

Соколов відзначає, що полювання на цей вид не заборонено, бо ці тварини представляють загрозу сільському господарству. Однак, за словами чиновника, за останні п’ять років, незважаючи на регулярну видачу дозволів на відстріл, жодного вовка в регіоні вбито не було. В якості основної причини, що призвела до скорочення популяції, експерти називають зменшення кормової бази. Це означає, що вовки вмирають або мігрують в інші регіони просто тому, що їм нічого їсти.

За даними краєзнавців, Тамбов (що з мокшанської «тонбов» – «грузьке місце») був заснований в 1636 році воєводою Боборикіним (історики поволзьких фінів уточнюють, що цю територію під фортецю захопили московські війська весною 1636-го). Перших поселенців в Тамбові (куди для відбудови міста засилали злочинців) іменували «вовками». Так і з’явилися «тамбовські вовки».

Сьогодні «тамбовський вовк» – це бренд. Відповідне словосполучення зареєстровано в якості товарного знаку у багатьох місцевих виробників. Тепер у Тамбові продають футболки, кружки, значки і сувеніри з таким написом. Є навіть цукерки і горілка, що носять цю назву.