Двоколісний робот-акробат

Двоколісний робот-акробат
Робот Ollie

Двоколісний робот-акробат від компанії Tencent вміє стрибати і тримати рівновагу.

Robotics X Lab – китайська лабораторія компанії Tencent представила нового двоколісного робота Ollie. Колеса Ollie розміщені паралельно і працюють за технологією велосипедного колеса. Tencent демонструє комплекс технологій, розроблений для планування траєкторії руху та переміщення робота Ollie.

Робот на своїх колесах, утримуючи рівновагу, впевнено пересувається по пересіченій місцевості. При мінімальній висоті робота (а це 35 см) Ollie може підстрибувати вгору на висоту до 60 см і у довжину на відстань 40 см. Для придання додаткового імпульсу для стрибка, а також для балансування робот має ще одне допоміжне коліщатко.

Узгодження руху елементів робота розроблено настільки добре, що пристрій під час удару продовжує рухатися по складній траєкторії без втрати рівноваги.

Місяці три тому Tencent Robotics X Lab представила свою першу розробку – робота-собаку Max, який окрім руху на чотирьох кінцівках по складному рельєфу може пересуватися і на колесах по рівній поверхні. Сьогодні китайські компанії активно відпрацьовують алгоритми автоматичного управління кінцівками роботів, що допомагає Китаю вдало просуватися шляхом робототехніки нового покоління.