Джеми, мармелади

Джеми, мармелади
Джем з чорної смородини (Шотландія)

Джем з чорної смородини (Шотландія),
Лимонний мармелад (Шотландія),
Полуничне морозиво (Шотландія),
Джем з темно-синіх слив (Болгарія),
Джем з айви і винограду (Болгарія),
Джем з гарбуза (Болгарія).

Джем — зварені до желеподібного стану в цукровому сиропі плоди та ягоди. Мармелад – кулінарний продукт, приготований з варених з цукром фруктів. Як загусник використовують пектин, агар-агар, желатин.

Джем з чорної смородини (Шотландія)

Складові для джему з чорної смородини:
– чорна смородина – 1,35 кг,
– вода – 1,4 л,
– цукор – 2 кг,
– масло вершкове – 25 г.

Приготування джему з чорної смородини. Ягоди чорної смородини помістити в скороварку. Налити воду і кип’ятити на повільному вогні під кришкою 15-20 хвилин. Потім засипати цукор і варити на вогні до готовності, тобто до згущення. У готовий джем з чорної смородини покласти вершкове масло і залишити на 10 хвилин в закритому посуді. Коли джем охолоне, розлити в теплі банки і закрити.

Джеми, мармелади
Лимонний мармелад (Шотландія)

Лимонний мармелад (Шотландія)

Складові для лимонного мармеладу:
– яйце – 4-5 шт.,
– лимони – 4-5 шт.,
– масло вершкове – 220 г,
– пудра цукрова – 350 г.

Приготування лимонного мармеладу. Масло подрібнити на маленькі кубики. Каструлю з вершковим маслом помістити на водяну баню. Додати цукор, лимонну цедру, лимонний сік і варити на пару, поки все не розтане. При постійному помішуванні влити трохи цієї суміші в збиті яйця, і потім все знову влити в каструлю або миску. Суміш, помішуючи, варити поки не загусне – мармелад повинен злегка обволікати дерев’яну ложку. Для отримання потрібної густоти може знадобитися до 10 хвилин. Готовий лимонний мармелад перекласти в теплі чисті банки, закрити.

Джеми, мармелади
Полуничне морозиво (Шотландія)

Полуничне морозиво (Шотландія)

Складові для полуничного морозива:
– полуниця свіжа – 450 г,
– цукор – 110 г,
– лимонний сік – 20 мл,
– апельсиновий сік – 20 мл.

Приготування полуничного морозива. Цукор на слабкому вогні розчинити в каструлі з водою (на 100 грамів цукру 100 мл окропу). Коли весь цукор розчиниться, довести сироп до кипіння і на сильному вогні варити ще хвилин 5. Сироп зняти з вогню і дати охолонути.

Помиті і перебрані ягоди протерти через нейлонове сито (для отримання пюре можна скористатися міксером). У полуничне пюре влити лимонний і апельсиновий сік, холодний сироп, все перемішати і вилити в плоску металеву форму, яку поставити в морозильну камеру холодильника на годин 6-8. Полуничне морозиво подають в креманках.

Джеми, мармелади
Джем з темно-синіх слив (Болгарія)

Джем з темно-синіх слив (Болгарія)

Складові для джему з темно-синіх слив:
– сливи – 5 кг,
– цукор – 2 кг,
– вино біле – 400 мл.

Приготування джему з темно-синіх слив. Вимити і очистити від кісточок сливи, засипати цукром і залишити на ніч. На другий день перекласти сливи в широкий таз, залити білим вином, додати корицю (за бажанням) і поставити на вогонь. Під час варіння нагрів поступово посилювати. Коли сироп набуде густоти рідкуватого варення, зняти таз з плити і розфасувати джем в скляні банки.

Джеми, мармелади
Джем з айви і винограду (Болгарія)

Джем з айви і винограду (Болгарія)

Складові для джему з айви і винограду:
– айва – 3 кг,
– виноград – 3 кг,
– виноградний сік – 700 мл,
– цукор – 2 кг,
– лимонна кислота – 5 г.

Приготування джему з айви і винограду. Айву вимити, очистити шкірку і видалити серцевину. Дрібно нарізану айву перемішати з виноградом (без кісточок), засипати цукром і залишити на 3 години для настоювання. Потім налити близько 700 мл виноградного соку і варити на помірному вогні. Під кінець варіння додати лимонну кислоту. Джем з айви і винограду розфасувати в гарячому вигляді.

Джеми, мармелади
Джем з гарбуза (Болгарія)

Джем з гарбуза (Болгарія)

Складові для гарбузового джему:
– гарбуз – 3-4 кг,
– цукор – 1-1,5 кг,
– вода – 400 мл,
– кориця,
– гвоздика,
– лимонна кислота.

Приготування гарбузового джему. Очистити гарбуз від шкірки і насіння, нарізати скибочками або натерти на крупній тертці і варити в три прийоми по 7-8 хвилин. Потім відцідити і скласти в киплячий густий сироп. Варити, поки джем не набуде необхідної густоти. Ароматизувати джем корицею і гвоздикою, які додають перед лимонною кислотою. Можна ввести апельсинову або лимонну есенцію, яку вводять, знявши посуд з плити. Коли джем з гарбуза охолоне, розфасувати його в банки.

Залишити коментар