Категорії

Гарячі джерела Хуацінчі або легенда про прекрасну Ян Гуйфей

Зі знаменитими термальними джерелами Хуацінчі пов’язана красива історія кохання китайського імператора Сюань Дзун і наложниці Ян Гуйфей. Ян Гуйфей вважають однією з чотирьох найкрасивіших жінок в історії Китаю.

Тринадцять століть тому Танський імператор Сюань Дзун, втративши голову від кохання до цієї дівчини, закинув державні справи і проводив весь свій час з Ян Гуйфей.

Ян Гуйфей – одна з чотирьох найкрасивіших жінок в історії Китаю

Коли в країні спалахнув заколот, Ян Гуйфей покінчила з собою. За іншою версією вона була вбита придворними, які звинувачували її та її сім’ю в розвалі держави.

Гарячі джерела Хуацінчі були улюбленим місцем імператора і його наложниці, де вони проводили всі зими.

Геотермальні джерела Хуацінчі

Це величезний палацово-парковий комплекс з 60 купальнями, павільйонами з такими романтичними назвами, як «Шепіт Дракона», «Пурхаючий Іній», садами і альтанками.

Сам палац отримав назву Палац Славної Чистоти. Місце було відкрито ще 3 000 років тому, але широку популярність отримало лише в часи правління Сюань Дзуна, який облаштував комплекс для коханої Ян Гуйфей.

Мальовничі Хуацінчі

Вода в купальні подавалася з підземних мінеральних джерел з температурою від 43° до 110° C. Басейни для купання були розділені: Басейн диких яблук для наложниць, Басейн Шанши для чиновників, Зоряний басейн для членів імператорської родини та ін.

Імператорські купальні Хуацінчі

Для Ян Гуйфей був споруджений окремий басейн у формі пелюсток лотоса. Він знаходився у внутрішніх покоях палацу і примикав до спальні наложниці. Завдяки постійному купанню в мінеральних водах Гуйфей зберігала свою молодість і красу.

Термальні джерела Хуацінчі

Сьогодні термальні джерела Хуацінчі є популярним бальнеологічним курортом Китаю. Знаходиться він в 25 км на північний схід від Сіаня біля підніжжя гори Лішань, на північ від них протікає річка Вейхе. Щорічно його відвідують сотні тисяч туристів. Але не тільки красива легенда манить їх сюди.

Бальнеологічний курорт Китаю, Хуацінчі

У розпорядженні відвідувачів сотня купалень, в які по трубах надходить вода з гарячих підземних джерел. У воді міститься сірка, діоксид кремнію, оксидів алюмінію та інші мінеральні речовини, які справляють цілющий вплив на хворих з шкірними захворюваннями і захворюваннями суглобів. Півтори годину в такій ванні знімає втому м’язів, запалення. Проте купатися більше півтори години не рекомендується.

Купальня Хуацінчі

І все-таки, термальні джерела Хуацін – місце, насамперед, історичне. Старі купальні були відновлені, в тому ж стилі добудовані нові. Весь комплекс зберігає первинний вигляд епохи правління династії Тан. Це мальовниче місце, як і всі китайські сади і парки.

Біля входу в комплекс на скелі висічені величезні ієрогліфи, що вказують на джерела. Прямо під ними над басейном піднімаються клуби густої пари. Відвідувачі купалень проходять так звані Місячні Ворота і опиняються прямо перед штучним Озером Дев’яти Драконів з чистою і прозорою водою.

Купальні Хуацінчі

Навколо озера ростуть верби, розташовані китайські будинки з позолоченою черепицею, павільйони з характерними для китайської традиційної архітектури дахами з підійнятими вгору карнизами. Протягом року дерева навколо озера, життєва сила яких підтримується термальними джерелами, не жовтіють і не втрачають листя.

Дерева навколо Хуацінчі не жовтіють

У південній частині озеро Дев’яти Драконів з’єднується зі Ставом Лотосів, а в північній частині озера знаходиться павільйон з бронзовим феніксом перед входом, що символізує відродження і вічне життя.

Над басейнами розташовано музей, за комплексом густіє ліс. На схилі гори Лішань видніється даоський храм Ну Ва (Храм Старої матері, яка за китайською легендою створила людину). Добре розглянути навколишні визначні пам’ятки і насолодитися панорамою комплексу можна прокотившись на фунікулері.

Мальовничі місця навколо термальних джерел Хуацінчі

Дістатися до джерел з «живою водою» можна з Пекіна літаком до Сианя, а потім протягом півгодини на таксі або рейсовому автобусі №306,307. Вартість відвідування джерел становить від $ 6 до $ 11 в залежності від пори року. Поруч з термальними джерелами є готель, а також можна зупинитися в одному з готелів Ліньтун, розташованого в 1 км від джерел. Також навколо Хуацінчі знаходиться безліч ресторанчиків, де можна покуштувати страви місцевої кухні.

Хуацінчі, Китай

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

4 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

4 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

8 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

15 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago