Еко-хмарочоси

Еко-хмарочоси
Хмарочос New-York-Horizon

Уявіть собі, що в якомусь хмарочосі можна повернути назад наслідки зміни клімату. Щороку на архітектурному конкурсі eVolo архітектори з усього світу представляють публіці найнеймовірніші проекти хмарочосів: безліч дивовижних і незвичайних конструкцій, в тому числі «горизонтальний» хмарочос, який міг би з’явитися в Центральному парку Нью-Йорка. Інші проекти останніх років вражали публіку наявністю міської ферми, здатністю виробляти електрику з блискавок і охолоджувати планету за допомогою космічних аеродинамічних труб.

Проект New York Horizon отримав перше місце на архітектурному конкурсі eVolo 2016.

Еко-хмарочоси
Horizon

Автори проекту пропонують зняти шар ґрунту в Центральному парку Нью-Йорка до скелястих порід і звести там по периметру «горизонтальний хмарочос» з дзеркальними стінами.

Горизонтально-вертикальний хмарочос New York Horizon – це додаткових 18 квадратних кілометрів житла з видом на парк, висотою 300 м і до 30 метрів в глибину.

Землю і каміння, викопані в ході земляних робіт, можна використовувати для створення додаткових тривимірних ландшафтних рельєфів навколо міста.

Такий підхід дійсно створює більше житла з прямим доступом і видом на парк, наближає багатьох жителів до природи.

Еко-хмарочоси
Хмарочос-парник Global Cooling

Global Cooling – проект розроблений італійським архітектурним бюро Paolo Venturella.

Цей хмарочос буде збудований як парник, який в теорії може поглинати частину тепла нашої планети, переробляти його і за допомогою поновлюваних джерел енергії повертати його назад на землю.

Вітрові турбіни, що розташовані на будівлі, повинні використовувати енергію руху повітря для вироблення електрики.

Еко-хмарочоси
Проект вежі Data Skyscraper

Data Skyscraper. Італійські дизайнери Валерія Меркурі і Марко Мерлетті спроектували вежу, що повністю складається з працюючих інтернет-серверів.

Вона зекономить електроенергію за допомогою охолодження за рахунок холодного клімату Ісландії.

Проект виглядає як кадр з футуристичного бойовика.

Сама будівля зовсім не схожа на хмарочос зі сталі та скла, а скоріше нагадує материнську плату циліндричної форми.

Еко-хмарочоси
Пірамідальний концепт «Біопіраміда»

«Біо-піраміда». Команда архітекторів з Америки запропонувала проект біопіраміди з «живою машиною» в гігантській парниковій структурі.

Концепт ґрунтується на пірамідах Єгипту, укладаючи їх зовні в набагато більшу гібридну пірамідальну конструкцію.

Проект покликаний захистити землю від наступу пустелі і надасть простору для вертикального землеробства, очищення води та виробництва екологічно чистої енергії.

Еко-хмарочоси
Концепція арочного типу Urban Earth Worm

Концепція Urban Earth Worm передбачає будівлю арочного типу, яка зовні чимось нагадує черв’яка.

Архітектор з Південної Кореї придумав циліндричний звід, який дає ґрунт для дерев і рослин, що очищають забруднене міське повітря, і забезпечує при цьому місцевих жителів свіжими продуктами.

У підземній частині будівлі-хробака знаходиться шахта з переробки відходів в електроенергію.

Еко-хмарочоси
Веретеноподібна вежа Hydra Skyscraper

За проектом Hydra Skyscraper можливим є використання чистої відновлювальної енергії блискавки.

Каркас веретеноподібної вежі буде створений з графену, супер міцного вуглецевого матеріалу, що володіє чудовою провідністю.

Хмарочос функціонує як блискавковідвід і направляє енергію бурі в батареї, де молекули води діляться і утворюють водневе пальне – екологічно чисте джерело енергії.

Еко-хмарочоси
Циліндрична вежа Долини гігантів

«Долина гігантів». Ці високі циліндричні хмарочоси допоможуть перетворювати безплідну землю в розкішний оазис. Кожна така вежа, щоб вдихнути в місцеву флору нове життя, акумулює і переробляє воду. Мережа підземних труб з’єднує басейни і колодязі з водою, яка сприяє розростанню рослинності навіть в найсуворіших умовах клімату.

Залишити коментар