Категорії
Міста, країни, люди

Екс-глава CDC: коронавірус втік із лабораторії в Ухані

Роберт Редфілд, що очолював Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) в часи президентства Дональда Трампа, висловив свою думку, що коронавірус, який став причиною пандемії COVID-19, можливо, «втік» із лабораторії в Ухані. Сьогодні цю теорію, яка посилила тертя між Китаєм і країнами Заходу, відкидає багато епідеміологів.

Редфілд повідомив про своє припущення в інтерв’ю телеканалу CNN: «Трапляється, що респіраторні патогени, з якими працювали в лабораторії, інфікують співробітника лабораторії».

Редфілд сказав, що вважає малоймовірним, що причиною пандемії стали кажани – як вважає більшість експертів – «оскільки це один з тих вірусів, що найбільш легко передається від людини до людини». Він додав, що не стверджує, що вірус був свідомо «випущений» із лабораторії.

Думка Редфілда збігається з позицією інших високопоставлених представників адміністрації Трампа.

Епідеміолог Ентоні Фаучі, який працював в адміністрації Трампа і нині в адміністрації Байдена, якого попросили прокоментувати заяву Редфілда, заявив, що більшість фахівців не згодні з цією теорією.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) готує доповідь про походження коронавірусу. У лютому представник ВООЗ заявляв, що кажани залишаються можливим джерелом і виключив можливість витоку із лабораторії.

Нагадаємо, в вересні 2019-го у Новосибірському центрі вірусології «Вектор» стався вибух. Цей науковий центр має одну із найповніших в світі колекцій небезпечних вірусів. На «Векторі» зібрана унікальна колекція культур мікроорганізмів – зокрема, це одне з двох місць в світі, де зберігаються віруси віспи. Зберігається у центрі і вірус лихоманки Ебола.

Як повідомляли в ЗМІ, в вересні 2019-го на п’ятому поверсі шестиповерхового лабораторного корпусу під час ремонтних робіт вибухнув газовий балон, після чого виникла пожежа на площі в 30 квадратних метрів. При цьому в будівлі наукового центру були вибиті всі стекла.