Екзоскелет для управління дроном

Дрони, що літають, їздять і навіть плавають досить щільно увійшли в наше життя. І досить часто для управління сучасним дроном не потрібно особливих навичок, і контролюються вони зі смартфона або маніпулятора, схожого на геймпад. Однак фахівці з Федеральної політехнічної школи Лозанни (що в Швейцарії) створили особливий екзоскелет, завдяки якому в якості елемента керування виступає власне тіло.

Система отримала назву FlyJacket. І як передає видання The Verge, для роботи з нею оператор дрона повинен надіти шолом віртуальної реальності і спеціальний м’який екзоскелет. Він надівається на верхню частину тіла і синхронізує дію людини з рухом дрона. Для зльоту необхідно «розправити крила» (розставити руки в сторони), а потім поворотами і нахилами корпусу можна буде управляти безпосередньо самим польотом. У цей момент VR-шолом дає можливість оператору спостерігати за польотом дрона.

Екзоскелет для управління дроном
Екзоскелет FlyJacket в дії

Як запевняють самі розробники, «на даний момент система оптимізована для роботи тільки з дрона з нерухомим крилом. Екзоскелет оснащений системою підтримки рук для того, щоб користувач не втомлювався під час керування. Такий підхід до управління дроном більш інтуїтивний і ефективний у порівнянні з традиційним способом».

Костюм FlyJacket зроблений з еластичних матеріалів, легко складається і поміщається в звичайний рюкзак. При розробці екзоскелета для управління дроном інженери намагалися використовувати недорогі матеріали і технології для того, щоб підсумковий продукт був максимально доступним для кінцевого користувача, тому дослідники впевнені, що розробка FlyJacket матиме комерційний успіх.

Залишити відповідь