Електромобільну батарею можна зарядити за 10 хв.

Група інженерів з Пенсільванського університету створила батарею для електромобілів, здатну заряджатися за 10 хвилин.

Розробка розрахована на масове використання в машинах, що конкурують за вартістю з автомобілями, які працюють на традиційному паливі. Дослідники стверджують, що батарея володіє загальним ресурсом в три мільйони кілометрів автопробігу, а її електрична ємність дозволяє проїхати на повному заряді майже 400 кілометрів.

Ключем до таких високих параметрів виявилося поєднання використаної розробниками літій-залізо-фосфатної хімії та оптимальної робочої температури.

Вчені встановили, що підігріта батарея здатна не тільки швидко заряджатися, а й забезпечувати більшу потужність. Для досягнення оптимальної робочої температури в 60 градусів по ній пропускається електричний струм.

Новий акумулятор оснащений спеціальним нагрівачем у вигляді тонкої нікелевої фольги, один кінець якої з’єднаний з мінусовою клемою, а другий – виведений як окремий контакт. Перед активним використанням акумулятора на цей контакт подається напруга, що призводить до швидкого нагріву нікелевої фольги, і, відповідно, внутрішніх частин батареї.

Катод акумулятора виготовлений з термостійкого фосфату літію-заліза, тобто не містить дорогого кобальту. В якості анода використовується графіт в більших частках – також недорогий і при цьому безпечний і легкий матеріал.

За заявою дослідників, нагрів батареї перед інтенсивної зарядкою дозволяє уникнути осадження літію на аноді у вигляді голчастих наростів, які зазвичай викликають зниження ємності акумуляторів і можуть стати причиною короткого замикання всередині елемента живлення.

Нова версія літій-залізо-фосфатного акумулятора, що наділена здатністю до швидкої перезарядки, розрахована на термін служби, що відповідає 3,22 млн км пробігу електромобіля.

На подолання зі старту швидкісного бар’єру в сто кілометрів за годину у такого електромобіля йде всього три секунди. Вражаюча динаміка, як у спорткара, поєднується з нульовими викидами під час експлуатації і доступною вартістю.

Джерело