Електростанція на енергії хвилі

Електростанція на енергії хвилі
Хвильова електростанція

Виробництво електроенергії з відновлюваних природних джерел на сьогодні має вже досить розвинену практику. У світі будується безліч електростанцій, які працюють на енергії сонця, вітру тощо. В Австралії побудували першу в світі електростанцію, що виробляє електрику, переробляючи енергію коливань морських хвиль. Потужність такої станції становить 1 мегават.

Станція побудована поблизу південної лінії узбережжя Австралії в Порту Макдоннелл (Port MacDonnell), за підтримки австралійського Агентства з відновлюваних джерел енергії (Australian Renewable Energy Agency, ARENA).

Як повідомляє DailyTechInfo, поки що ця електростанція є експериментальним зразком і буде проходити випробування протягом 12 місяців. Якщо випробування пройдуть гладко, то станція увійде в енергетичну систему Австралії. Слідом за нею планується побудувати електростанцію потужністю вже в 10 мегават.

Технологію для отримання енергії розробляли фахівці компанії Oceanlinx. Принцип роботи заснований на перетворенні механічної енергії морських хвиль в енергію стисненого повітря. Далі стиснене повітря по спеціальному трубопроводу під тиском надходить у турбіну, тим самим змушуючи її обертатися і приводити в дію електрогенератор. Сама конструкція за рахунок своєї ваги стоїть на морському дні і підноситься над рівнем моря на 10-15 метрів. Така установка станції не порушує морське середовище і є безпечною для морського життя – для її установки не потрібно будувати спеціальні морські майданчики.

«Роблячи наші інвестиції, ми намагаємося створити нові технології, які стануть базою для майбутніх успішних проектів. Крім того, робота над проектом хвильової морської електростанції дозволила нам розробити методи взаємодії між дослідницькими організаціями, організаціями промислового сектора і урядом. Досвід в координації подібних проектів і налагоджені прямі зв’язки дозволять нам реалізувати наступний більш масштабний проект без особливих труднощів», – каже Івор Фрішнечт (Ivor Frischknecht), керівник агентства ARENA.

На створення станції було витрачено 8 мільйонів доларів, з яких 4,4 млн вклало агентство ARENA. Але незважаючи на це Oceanlinx вже уклала контракт з енергетичною компанією Diamond Energy, якій в майбутньому буде належати вся енергія, отримана на електростанції хвилі.

Залишити коментар