Категорії
Різне

Електровантажівка AEOS

30 серпня американська компанія Cummins представила першу в світі вантажівку на електричній тязі. Модель отримала назву AEOS на честь одного з крилатих коней, запряжених в колісницю давньогрецького бога Сонця Геліоса.

Вага вантажівки становить вісім тонн. Електровантажівка здатна тягнути за собою причіп з вантажем загальною вагою до 20 тонн.

Автомобіль AEOS оснащений економічним електродвигуном з невеликим акумулятором потужністю 140 кіловат за годину. Без підзарядки вантажівка при повному завантаженні може проїхати 160 кілометрів. На зарядку акумулятора потрібно годину.

Cummins підкреслює, що новинка зараз проходить випробування, після завершення яких потрібно буде провести якісь доопрацювання і зміни. Тому планують, що вантажний автомобіль AEOS стане доступним для покупців лише в 2019 році.

Як вважають експерти, компанія Cummins, щоб випередити конкурентів, головним з яких є Tesla Ілона Маска, поспішила з презентацією електровантажівки. Tesla має намір представити свою електровантажівку Tesla Semi на початку жовтня.

Залишити відповідь