Еспланада в Сінгапурі

Еспланада в Сінгапурі
Еспланада (вигляд з гори)

Еспланада – театральний комплекс, центр мистецтва в Сінгапурі. Назва походить від навколишнього Esplanade. Будівля знаходиться в бухті на березі моря. Розташована на шести гектарах берегової землі поруч із Marina Bay, недалеко від гирла річки Singapore.

Комплекс Esplanade складається з концертного залу на 1600 місць і театру кількістю місць близько 2000. На третьому поверсі будівлі розташована library Esplanade – публічна бібліотека, якою керує Національна рада бібліотек Сінгапуру.

Еспланада в Сингапурі
Еспланада вдень

Також в Esplanade Mall є зовнішні центри роздрібної та продуктової торгівлі. На четвертому поверсі будівлі – відкритий простір, який є найвищою точкою будівлі і відкритою для громадськості.

В одному з найжвавіших у світі художніх центрів Esplanade пропонують широкий спектр художніх програм, демонстрації спектаклів та інші пропозиції від різноманітних талановитих виконавців, які доповнюють програму в центрі.

Еспланада в Сінгапурі
Вечірній Сінгапур, Еспланада

Програми в Esplanade широко організовані навколо ключових галузей – громадськість формує основу діяльності в центрі і програму доступу. Співпраця з головними місцевими художніми колективами допомагає розвивати індустрію, в той час як провідні міжнародні постановки намагаються пропонувати інноваційні програми в основних жанрах мистецтва.

Еспланада в Сінгапурі
Сінгапурська Еспланада вночі

Ці програми представлені в різних фестивалях, призначених для широкого кола глядачів. У Esplanade протягом року демонструють понад 14 фестивалів і ще 20 на постійній основі.

Історія. Esplanade займає місце колишнього «Satay Club» – популярний харчовий прихисток для сінгапурців, який закрили ще до початку будівництва Еспланади. В даний час «Satay Клуб» розмістився біля Sembawang Shopping Center – торгового центру, який зараз відновлений на тій же ділянці землі.

Еспланада в Сінгапурі
Театр Еспланада в Сінгапурі

Esplanade офіційно відкритий 12 жовтня 2002 року, був розроблений при вартості близько 600 млн SGD. 5 липня 2005 на церемонії відкриття 117 сесії IOC Session було постановлено показувати в Esplanade 30-хвилинні вистави, спрямовані на демонстрацію мультикультурної спадщини Сінгапуру у міжнародній аудиторії.

Еспланада в Сінгапурі
Еспланада в Сінгапурі, футуристичні сади

Дизайн. Будівлю театрального комплексу Еспланада було спроектовано двома архітектурними фірмами: DP Architects (DPA) із Сінгапуру і London-based Michael Wilford and Partners (MWP), хоча остання залишила проект у травні 1995 року. Конструкція Esplanade складається з двох космічних витягнутих напівсфер, які вкриті триангульованими скляними елементами і парасольками для балансу зовнішнього сонце-захисту.

Еспланада в Сінгапурі
Фонтани Сінгапуру

Оригінальний дизайн був представлений публіці в 1994 році, складався зі скляних прикрас над театрами. Дизайн отримав шалену критику з боку громадськості – конструкцію назвали «злягання двох трубкозубів». Критики також заявили, що дизайн є нечутливим до міста Сінгапуру і до клімату, оскільки це нагадує теплицю в тропічному кліматі Сінгапуру.

За словами директора DPA Викас Гора, що в конструкції деякі форми затінення присутні, і в остаточній конструкції додано облицювання парасолі з алюмінію. Було сказано, що це унікальний архітектурний дизайн, який нагадує розрізаний дуріан (тропічний фрукт) або очі мухи. Тому в просторіччі місцеві жителі охрестили будівлю «дуріанами» («the durians»).

Еспланада в Сінгапурі
Еспланада в Сінгапурі, міфічне створіння з тулубом риби і головою лева

Продуктивність місця. Насправді Esplanade містить в собі виконавський простір світового класу в поєднанні з широким спектром професійних послуг та пільг – конференц-центри і зали мистецтва тісно пов’язані з послугами. Концертний зал і театр підключені до головного залу через фойє, тоді як Esplanade Mall доступний через точку входу, розташовану між цими двома залами.

Concert Hall. Концертний зал (за станом найсучаснішої акустики в світі існує тільки п’ять таких залів) служить місцем для проведення виступів. Оркестрова платформа здатна вмістити до 120 музикантів. Орган Концертного залу має 4740 труб та 61 блокувань – інструменти, спеціально спроектовані і побудовані Johannes Klais Orgelbau.

В Concert Hall на чотирьох рівнях в інтимній обстановці зручно можуть розміститися близько 1600 людей. Типи місць включають кіоски, фойє кіосків, і кола 1, 2 і 3. Є ще 200 місць у хорах позаду сцени концертного залу, які можуть бути конвертовані в галереї для додаткових 200 місць.

Еспланада в Сінгапурі
Басейн готелю Marina Sands Bay Resort

Theatre. Театр в комплексі Esplanade має ємність близько 2000 місць. Будівлю театру адаптовано під традиційну європейську оперу, за формою нагадує підкову.

Recital Studio. Сольна Концертна студія віялоподібної форми, здатна розмістити 245 осіб і є хорошим місцем для інтимних камерних музичних спектаклів, презентацій та зустрічей.

Theatre Studio. Театр-студія з кількістю місць до 220 – це невелика установка для експериментальних театральних і танцювальних вистав.

Інші споруди. Бібліотека Еспланада, яка розташована на третьому поверсі, це є перша публічна бібліотека в Сінгапурі, присвячена виконавському мистецтву.

Популярні акти. Одразу після відкриття на сценах в Esplanade відбулася велика кількість концертів артистів з ім’ям, виступів талановитіших митців світу, у тому числі королеви мюзиклу We Will Rock You, Avenue Q і регулярного Mosaic музичного фестивалю.

Залишити коментар