Евакуація через переляк

Евакуація через переляк
Дуріан цібетиновий походить від слова «цібетин» (пахуча речовина, яку виділяють статеві залози цівети).

Листоноші в баварському місті Швайнфурте (Німеччина) злякалися незнайомого запаху однієї з посилок, що служби, які прибули на виклик, змушені були їх евакуювати.

Співробітники пошти не знали, чи представляє вміст посилки небезпеку для здоров’я, тому викликали поліцію, швидку допомогу, пожежну та аварійну служби.

Унаслідок цього 60 співробітників пошти були евакуйовані. 12 осіб, які скаржилися на нудоту, отримали медичну допомогу на місці, шістьох з них навіть госпіталізували.

Як з’ясувалося потім, в посилці знаходилося чотири тайських дуріани. Це дуже смачний фрукт, але зі своїм унікальним ароматом. Відправником частування виявився 50-річний житель міста. Після перевірки посилку доставили адресату.

Дуріан – вічнозелені дерева родини Мальвові, які ростуть у тропічних лісах Південно-Східної Азії. Квітки великі, білого або червоного кольору, розквітають на стовбурах і великих гілках дерева, запилюються кажанами і бджолами. Плоди дуріана подовжено-овальні або округлі, в діаметрі бувають до 20 см і вагою до 2-5 кг. Оболонка плодів тверда, вкрита потужними колючками, що захищає вміст плоду від тварин. Розкривається плід п’ятьма стулками світло-жовтого або кремового забарвлення, по краю яких розташовані біло-жовті 2-4 насінини з м’ясистим придатками — арилусами, за розміром подібні до каштану. Плоди дуже інтенсивно дихають, чутливі до низьких температур і етилену. Незважаючи на специфічний аромат, плоди дуріана вважаються найціннішими в Південно-Східній Азії фруктами.