Ever Given чекатиме припливу

Ever Given чекатиме припливу
Суецький канал - головний маршрут для постачання нафти з Близького Сходу до Європи і США.

Контейнеровоз Ever Given, що застряг в Суецькому каналі, не змогли зрушити з місця і вирішили чекати припливу.

Ever Given чекатиме припливу
400-метровий контейнеровоз Ever Given компанії Evergreen Marine перекрив рух по Суецькому каналу в обидві сторони.

Гігантський контейнеровоз Ever Given (вантажопідйомність – 220 т) належить японській компанії Shoei Kisen Kaisha. Вже четверту добу він стоїть на мілині поперек Суецького каналу. Судно марно пробували зрушити з місця за допомогою буксирів. У зв’язку з цим прийняли рішення чекати припливу.

У нідерландській компанії Boskalis, яка бере участь в знятті контейнеровоза з мілини, розробили план, прийнятний для судновласника, страхових компаній і місцевої влади, пише Reuters. Вирішили продовжити розчищати пісок в носовій частині судна. Представник логістичної платформи Transporeon Клеменс Шапелер вважає, що при вдалому результаті Ever Given вдасться зняти з мілини в неділю або понеділок (28-29 березня).

Якщо ці заходи не дадуть позитивних результатів, з корабля зніматимуть кілька тисяч транспортних контейнерів, що займе кілька тижнів.

Нагадаємо, що контейнеровоз Ever Given – це один з найбільших контейнеровозів в світі – сів на мілину і заблокував рух морських суден в Суецькому каналі 23 березня 2021 року – у ніч на 24 березня 2021 року носова і кормова частини контейнеровоза заглибилися в лівий і правий береги каналу. В результаті аварії рух по каналу зупинився. Зараз на борту судна знаходяться 20 тисяч контейнерів.

Сьогодні Суецький канал (один з найбільш завантажених торгових маршрутів світу) офіційно закритий для навігації. За інформацією на 26 березня 2021 року в черзі на проходження через канал вже зібралося понад 150 інших кораблів. Роботи по розблокуванню Суецького каналу від застряглого там гігантського вантажного контейнеровоза Ever Given триватимуть мінімум до 31 березня.

Блокування Суецького каналу може призвести до затримки доставки в Європу близько 1 млн тонн скрапленого природного газу, про це заявили аналітики Rystad Energy, передає Укрінформ із посиланням на Reuters. За даними Lloyd’s List, блокування каналу затримує товарів на суму майже 9,6 млрд доларів щодня або 400 млн доларів на годину.

Застряглий в Суецькому каналі контейнеровоз спровокував масу фотожаб і мемів в мережі. Перед тим як увійти в Суецький канал і застрягти в ньому, контейнеровоз чомусь виписав в Червоному морі неоднозначну фігуру у вигляді фалоса.

Джерело