Категорії
Різне

FET Проактивний OCTOPUS IP

FET Проактивний Восьминіг IP, FP7-ICT 2007.8.5, – новий м’який робот, якого планують використовувати для роботи в важкодоступних місцях. OCTOPUS IP є інтеграційним проектом, який фінансується Європейською Комісією в рамках FP7-програми в темі Майбутніх нових технологій FET-Проактивний (Угода про безвідплатну позику № 231608, 2009-2013).

FET Проактивний Восьминіг IP через великі можливості двигуна, з’єднаного з опорно-руховою і сенсорно-моторною структурою робота, наділений підвищеною активністю. Вісім м’яких ніг нового робота здатні переміщатися і подовжуватися у воді, що є унікальним і парадигматичним прикладом м’якої біоробототехніки.

На нового восьминога працюють міждисциплінарні команди робототехніків, інженерів, математиків, біологів і нейробіологів. Проект координується Scuola Superiore Sant’Anna (Піза, Італія) за участю 6 європейських партнерів: Єврейського університету в Єрусалимі (HUJI, Єрусалим, Ізраїль), Інституту Вейцмана (Реховоті, Ізраїль), Університету Цюриха (Швейцарія), Італійського інституту науки (Генуя, Італія), Університету Редінга (UREAD, Reading, Сполучене Королівство), Фонду досліджень і технологій (Іракліон, Крит, Греція).

Звичайний морський безхребетний молюск надихнув дослідників на розробку нових м’яких систем, датчиків, смарт-матеріалів і систем управління для проактивного восьминога IP. Сьогодні команда OCTOPUS займається вивченням основних принципів роботи тіла і мозку восьминогів.

Для вивчення і оцінки продуктивності моделі восьминога, що знаходяться за межами області техніки, застосовується біоінженерія та біологічні методи дослідження.

Співпраця інженерних і біологічних наук відкриває можливість для досягнення нових технологічних проривів. Для вирішення фундаментальних біологічних питань і наукових досліджень пропонується використовувати робототехніку та технічні підходи.

FET Проактивний OCTOPUS IP
Програма FP7

В проекті м’якої робототехніки – створення м’яких приводів імітаційної моделі, які будуть корисними в різних середовищах або під час будівництва. Тому в проекті задіяно саме біологію та неврологію, а також інші дисципліни, області яких тісно пов’язані з вивченням восьминогів.

FET Проактивний OCTOPUS IP
OCTOPUS у воді

Інтеграційний проект OCTOPUS IP не орієнтований тільки на вивчення одного щупальця восьминога. Науковці спостерігають за всім тілом восьминога, як його вісім ніг координуються і маніпулюють в опорно-руховій системі.

FET Проактивний OCTOPUS IP
OCTOPUS IP, щупальця

Від цього проекту очікують отримати нові технології: кінематику моделі, механізми м’якотілої структури, спрацювання м’яких механізмів, зондування розподільними гнучкими тактильними датчиками, розподільне управління, координацію багатьох ступенів свободи, матеріали зі змінної жорсткості.

FET Проактивний OCTOPUS IP
FET Проактивний OCTOPUS IP, щупальця
FET Проактивний OCTOPUS IP
FET Проактивний OCTOPUS IP, будова щупальця

І тепер, як з’ясувалося, щоб скласти робота-восьминога, наділеного передовими технологіями з функціями тварини, які будуть працювати з більш високою продуктивністю в складних умовах або неструктурованих середовищах, виникла потреба навчатися у живої природи. Тут корисною стала біоніка (наука про застосування в технічних пристроях і системах принципів живої природи), а у біологів і нейрофізіологів з’явилася можливість більш досконало дослідити поведінку і функції тварин як фізичної моделі для створення промислових аналогів.

Залишити відповідь