Фламінго помітили на Херсонщині

Фламінго помітили на Херсонщині

Присутність фламінго вже неодноразово відзначали в українському небі, але ніколи раніше ці чудові птахи не гніздилися в нашій країні.

Перші молоді фламінго вивелися в одному з районів Херсонської області, у чому переконався орнітолог-любитель Олександр Настаченко і директор регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович, які підтвердили факт гніздування фламінго: «Всього загніздилося 13 пар. Успішно вивелися три пташеня».

Фламінго помітили на Херсонщині
Фламінго в Одесі

В останні роки фламінго нерідко залітали в Крим. Тепер же рідкісні птахи виявлені в Херсонській області. Як вони там опинилися? Є кілька версій. Відомо, що фламінго мігрують з Казахстану в теплі європейські країни. Летять вони через Україну. Мабуть, деякі молоді птахи вирішили «прописатися» і в наших краях.

Також відомо, що величезна колонія фламінго мешкає в Туреччині. Але там висихають озера і не виключено, що птахи вирішили розширити свій ареал.

Фламінго могли потрапили в Україну і з території Франції, де активно працює проект по збільшенню чисельності представників цього виду.

В Україні фламінго неодноразово помічали в районі Дальніх Макорт Запорізької області, фіксували їх в Криму і Одесі.

Пізньої осені в 80-х роках минулого століття бачили фламінго на Дніпропетровщині – поранена птиця дуже погано летіла. За словами голови обласного відділення Українського товариства охорони птахів Петра Чегорки, її зловили в районі Єлизаветівки на Дніпропетровщині (на лівому березі Дніпра) і відправили в Київський заповідник. З тих пір достовірних випадків спостереження фламінго в Дніпропетровській області не фіксувалося.

Чим цікаві фламінго? Фламінго – один із дивовижних видів птахів. Тіло їх з першого погляду здається диспропорційним: тулуб короткий, шия довга, неймовірно тонкі ноги, маленька голова і до цього ж якийсь неспіврозмірний вигнутий дзьоб. Птах досягає у висоту 1,2-1,5 м, важить до 3,5 кг.

Фламінго помітили на Херсонщині
Дзьоб фламінго

Найбільший представник цього виду – фламінго рожевий. Характерний рожевий колір фламінго залежить від їжі, яку їдять ці птахи. Харчуються вони водоростями і креветками, які містять пігменти каротиноїди (саме ці пігменти фарбують птахів в рожевий колір), які під час перетравлення перетворюються в червоні пігменти.

Довгі ноги допомагають фламінго ходити в пошуках їжі по дну на порівняно великій глибині, що дає їм певні переваги в порівнянні з іншими птахами.

Пари фламінго створюють під час сезону парування, проте в наступний сезон знаходять інших партнерів. Самиця і самець разом будують гніздо. Гніздо має висоту близько 30 сантиметрів і будують його зазвичай з бруду. Висота дозволяє захистити кладку від повеней і перенагрівання від поверхні землі.

Самиця в сезон відкладає всього одне яйце, яке охороняють обоє батьків. Після того як пташеня вилупилося, батьки також разом несуть за нього відповідальність і разом годують його.

Фламінго помітили на Херсонщині
Пташенята фламінго

Після вилуплення у пташеняти пір’я сіре, але дзьоб і ноги рожеві. Характерного рожевого забарвлення пір’я набуває у віці двох років.

У фламінго є всього кілька природних ворогів. У дикій природі вони доживають до 20-30 років, в неволі живуть більше 30 років.

Загалом, цей птах тяжіє до теплих солоних водойм, де в достатку водяться дрібні рачки.

Глобальні кліматичні зміни, що відбуваються в природі, можуть серйозно підкоригувати місцеву фауну, вважають вчені. Тому орнітологи не виключають можливості того, що ці дивовижні птахи поселяться і на Криворіжжі.

Залишити коментар