Флаваноли знижують артеріальний тиск

Флаваноли знижують артеріальний тиск
Флаваноли - похідні фенольних сполук, жовті, коричневі пігменти рослин

Флавоноли (які ще називають флавоноїдами) – найбільший клас рослинних поліфенолів, до яких належать речовини з молекулами у вигляді двох бензольних кілець, з’єднаних містком з трьох атомів вуглецю. Структурна формула однієї з таких речовин – кверцетин.

Нещодавно вченими було проведено перше епідеміологічне дослідження, яке об’єктивно вимірює зв’язок між конкретною активною біологічною сполукою (флавонолом) та здоров’ям.

Робота, що виконана Департаментом харчових продуктів і дієтології Університету Редінга (Великобританія), підтверджує результати попередніх досліджень впливу флавонолів, які містяться в чаї і деяких фруктах, на кров’яний тиск.

Фахівці дослідили вплив вжитих флавонолів на артеріальний тиск у 25 618 осіб і встановили, що різниця в показниках у спостережуваних з найменшим споживанням флавонолів і тими, хто вживав цих речовин в найбільшій кількості, становила від 2 до 4 мм ртутного стовпа.

Це можна порівняти з максимальними змінами артеріального тиску, що спостерігаються у осіб, які дотримуються середземноморської дієти, або інших дієтичних підходів в боротьбі з гіпертонією.

У великих кількостях чудодійні флавоноли знаходяться в рослинах червоного і багряного кольору, а також в зелених овочах. Багато флавонолів містять каперси, любисток, червона цибуля, ягоди, капуста, червоні яблука зі шкіркою, шпинат, червоний виноград, свіжий чорнослив.

Дана наукова робота додає ключові моменти до зростаючої кількості доказів, які підтверджують користь дієти з вмістом флавонолів на здоров’я.