Категорії
Різне

Гарнітура, що читає думки

Массачусетський інститут технологій презентував в Токіо апарат AlterEgo – симбіоз комп’ютера і людського мозку. Портативний навушник, є частиною складного комп’ютера і кріпиться до щелепи і вуха людини. Він зчитує нервово-м’язові імпульси, які створює людина своїми думками.

Апарат функціонує на основі субвокалізації. За допомогою електродів, коли людина щось промовляє про себе, AlterEgo вловлює нейром’язові рухи в нижній щелепі. Сигнали направляються в комп’ютер, який використовує нейронну мережу, впорядковану в шари обробних вузлів. Для ідентифікації слів отримані дані проходять шлях від самого «нижнього» шару до «верхнього».

Пристрій включає в себе навушник з кістковою провідністю, який передає вібрації через кістки черепа у внутрішнє вухо, слуховий канал залишається вільним. Подібна конструкція дозволяє системі передавати інформацію користувачеві, не заважаючи йому чути те, що відбувається навколо.

В ході випробувань була встановлена ​​точність роботи AlterEgo – 92%. Один з розробників Арнау Капур (Arnav Kapur) пояснив, що зі збільшенням кількості вхідних даних підвищиться і якість визначення слів. Вважають, що апарат здатний підлаштуватися під кожну людину.

Практичне застосування може здійснюватися в супермаркеті, коли потрібно лише поглянути на цінник кожного товару, щоб пристрій порахував загальну вартість покупки і за допомогою навушника AlterEgo продиктує потрібну суму. В одному з експериментів дослідники використовували пристрій, щоб без слів повідомляти про дії противника в шаховій грі і отримувати рішення, рекомендовані комп’ютером. У творців багато ідей, пов’язаних з використанням AlterEgo, це і управління приставкою, складні обчислення або можливість дізнатися час.

Розробка можливостей комунікації з комп’ютерними технологіями зацікавила і Microsoft. Інженери створили новий спосіб аналізу людської мови, який дозволив чат-ботам підтримувати живу бесіду з людиною.

Якщо винахід AlterEgo дійсно навчиться правильно зчитувати нейролінгвістичні імпульси, то є небезпека, що той, хто має доступ до цієї інформації, наприклад, телефонний оператор, зможе дізнатися про ваші таємні думки.

Залишити відповідь