Генератор з риб’ячої луски

Генератор на батареї з риб'ячої луски
Батарея з риб'ячої луски

Винахід групи фізиків з Калькутського університету здатний заряджатися від вібрацій, звукових хвиль і навіть потоків вітру з мінімальними при перетворенні втратами енергії.

Насправді, матеріал влаштовано набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд: все засновано на п’єзоелектричній властивості луски риб, про які біологам відомо давно. Наявність п’єзоелектричних властивостей говорить про те, що луска здатна накопичувати електричний заряд при механічному впливі. Як стверджує один з авторів винаходу Діпанкара Мандал: «Електроприлади, що використовують батареї з риб’ячої луски, є найбільш екологічно чистим аналогом сучасних п’єзоелектричних генераторів, до складу яких входять токсичні свинець і вісмут».

Для, якщо так можна сказати, перших тестів елемента живлення Мандал і його колега Суджой Кумар Гхош вирушили на найближчий ринок і зібрали трохи луски коропів (чому вибір дослідників ліг саме на луску коропів, вчені не уточнюють). Після збору луски вони прикріпили до неї золоті електроди і заламінували всю конструкцію. Кількох легких ударів по генератору, який вони зібрали, було достатньо для того, щоб запалити 77 світлодіодів.

Гош і Мандал опублікували результати своїх досліджень в журналі Applied Physics Letters, де говорять про те, що цей винахід може виявитися вельми корисним для медичних імплантів, які контролюють надходження ліків в організм і стежать за показниками здоров’я, а також для невеликих переносних гаджетів.

Залишити коментар