Найвідоміші гібриди тварин

Найвідоміші гібриди тварин
Гібрид барана і кози

Сміливі дослідники-натуралісти попрацювали над пернатими і над домашніми вихованцями, і навіть зайнялися жителями дикої природи. Їх дітища – це плід химерної пристрасті різних видів. Які ж чудові звірі оселилися в цьому списку?

Перлин. Пернате створіння, народжені від союзу сапсана і дербника, славиться своїми мисливськими здібностями. Цей сокіл, дуже популярний серед англійських аристократів, допомагає ловити дрібних птахів на відкритих просторах. Його основна здобич – куріпки, жайворонки та голуби. Назву «перлин» утворено від складання двох перших складів назви порід батьків: перегрина (сапсана) і мерліна (дербника).

Найвідоміші гібриди тварин
Перлин

Орлиний гібрид. За недавнім експериментом петербурзького сокольника Сергія Щегольнікова стежили орнітологи всієї планети. Схрестивши орла – могильника і беркута, він отримав елегантну птицю. Такий же довгий, як у беркута, хвіст допомагає добре маневрувати, а широкий розмах крил гарантує високу швидкість. Гібрид пройшов випробування на зимовому полюванні і тепер використовується при ловлі зайців.

Найвідоміші гібриди тварин
Гібрид орла – могильника і беркута

Помісь снігура і канарки. У 1961 році в німецькому журналі «Deutsche Gefliigel Zeitung» з’явилася стаття про виведеного в неволі пташеня кенаря і самки снігура. Нижня половина тіла дитинчати була іржаво-червоного кольору, а крила і хвіст – коричневі. Зарубіжний досвід вдалося повторити лише раз. Як довів вчений Борис Мантейфель, схрещування тропічних птахів та мешканців лісів – справа нелегка.

Найвідоміші гібриди тварин
Помісь снігура і канарки

Бандук. З арабської назва маленької барвистої пташки, що з’явилася від щигля і канарки, перекладається як «шахрай». Бандук може з легкістю стати прикрасою будь-якого будинку. Від яскравої канарки вони успадковують зелену спинку і жовту грудку, а від щигля – помаранчеву маску навколо дзьоба. На жаль, отримати потомство від таких гібридів поки не вдається.

Найвідоміші гібриди тварин
Бандук

Вовкособаки. У 1998 році дослідження Американської ветеринарної асоціації показало: у США проживає більше 300 тисяч вовкособак. З’єднання двох споріднених видів дуже продуктивно. Так виникли Аляска маламути і сибірські хаскі. Навіть німецькі вівчарки мають у своєму родоводі і вовків, і собак. Єдиний мінус подібного генетичного втручання – це непередбачувані поведінкові і фізичні характеристики зубастого дитинча.

Найвідоміші гібриди тварин
Вовкособаки

Верблюлама. 14 січня 1998 світ дізнався про нового мешканця азійського тваринницького двору – верблюламі. Вчені постаралися на славу, здійснивши штучне запліднення тварин, відмінних не тільки за розмірами, але і за місцем проживання. Дитинча жителів Південної Америки та Азії володіє довгим, як у верблюда, хвостом і короткими вухами. Його міцні ноги здатні витримати найтривалішу поїздку по пустелі.

Найвідоміші гібриди тварин
Верблюлама

Саванна. У 2001 році список Міжнародної асоціації кішок поповнився новою зареєстрованою породою. Саванна, що з’явилася внаслідок схрещування африканського сервала і звичайної кішки, дуже віддана і ласкава. Цю тварину, що відрізняється величезними вухами, можна водити на повідку і навіть дресувати. Але найсміливіші і божевільні експерименти проводилися над не одомашненими представниками фауни.

Найвідоміші гібриди тварин
Саванна

Лигр. Звірі, що з’явилися на світ від матері – тигриці і батька – лева, вважаються найбільшими котами в світі. Ріст лигра Геркулеса, що мешкає в Майамі, становить близько 3 метрів. Хоча ці тварини рідко приносять потомство, в 2004 році народилося двоє маленьких лигр в зоопарку Новосибірська. До речі, тигролева, що стали результатом схрещування левиці і тигра, навпаки, відрізняються мініатюрністю.

Найвідоміші гібриди тварин
Лигр

Пізлі. У 2006 році Джим Мартелл, що полював на канадській території Арктики, застрелив дивного звіра. Ідентифікація трупа, проведена в лабораторії Британської Колумбії, підтвердила: це дитинча грізлі і білого ведмедя з’явився на світ без участі людини. Гібридні ведмежата народжувалися і раніше – наприклад, в зоопарку німецького Галле ще в 1874 році.

Найвідоміші гібриди тварин
Пізлі

Бджола-вбивця. Експеримент зі схрещування європейських бджіл з видами з Африки відомий своїми сумними результатами. 26 сімей, народжених в лабораторії Університету Ріо-Клара, вирвалися на волю і довгий час тероризували всю округу. Жертвами укусів стало 150 людей і сотні тварин. Від жахливих гібридів не рятували навіть вогнемети.

Найвідоміші гібриди тварин
Бджола-вбивця

Найвідомішу тварину-гібрида – помісь кобили і віслюка або мула використовували ще в середні віки. Мули супроводжували конкістадорів у підкоренні Америки і перевозили гармати в роки Громадянської війни. І зараз ця в’ючна худоба, що успадкувала від матері швидкість, а від батька – витривалість, дуже популярна в господарстві. Хоча мули не приносять потомства, вони можуть працювати до 40 років.

Найвідоміші гібриди тварин
Мул

Залишити коментар