Категорії
Міста, країни, люди

Гігантський акумулятор в Австралії

Австралія будує гігантський акумулятор Victorian Big Battery Megapack з потужністю 300 мегават і запасом енергії 450 мегават-годин.

Австралійський штат Вікторія (другий за чисельністю населення регіон Австралії) планує до 2030 року отримувати 50 відсотків своєї енергії з поновлюваних джерел. Перехід до модернізованої системи генерацій і зберігання енергій розглядається австралійською владою як критично важливий крок для задоволення зростаючого електроспоживання, з яким старі мережі вже не справляються. Проект заплановано в регіоні, де є вітряні електростанції і сонячні установки.

Гігантський акумулятор Victorian Big Battery Megapack буде займати площу розміром з футбольне поле. За реалізацію проекту відповідають французька компанія Noeon і американська Tesla. Очікується, що акумулятор зможе безперебійно забезпечувати електроенергією півмільйона будинків протягом однієї години. Але основна мета проекту полягає в зберіганні резервної енергії для запобігання відключень мережі електроенергії.

Енергосистема буде покладатися на комп’ютерний аналіз, щоб визначити, які саме райони потребують додаткової електроенергії, скільки і коли її потрібно доставити споживачеві. Проект, в якому Noeon буде використовувати Tesla Megapacks, введуть в експлуатацію в листопаді 2021 року. Для будівництва великої батареї буде створено 80 робочих місць, після закінчення будівництва залишаться 6 постійних.