Глобальне потепління і сила ураганів

Вчені з Інституту науки і технологій Окінава (Японія) досліджували вплив кліматичних змін на урагани, що виникають над океанами і обрушуються потім на сушу.

Раніше вже було відомо, що сила урагану безпосередньо пов’язана з температурою води, над якою цей вихор формується. Чим вище температура, тим ураган сильніше. Але дослідження, що показують зв’язок між потеплінням клімату і стійкістю морських ураганів, які досягли узбережжя, до сих пір не проводилося.

Тепер вчені з’ясували, що після переходу урагану на сушу, він слабшає вдвічі повільніше, ніж це було 50 років тому. Ці зміни виявилися безпосередньо пов’язаними з температурою поверхні моря, де виникає ураган. В ході вивчення повітряних вихорів фахівці встановили, що основним живленням, що призводить ураган в рух, є теплова енергія захопленої повітряним потоком вологи. Вихід цієї стихії на берег рівносильний подачі енергії з поверхні теплого моря всередину обертового потоку повітря. Проте запасу всередині урагану нагрітої пари вистачає ще на деякий час, тому він продовжує свою руйнівну дію на суші. Дослідження показало, що надлишок вологи, піднятої з більш теплого моря, продовжує життя урагану і збільшує кількість. Вчені запропонували поправки в раніше встановлені моделі вивчення поведінки ураганів, які не враховували накопичену ними вологу, а розглядали їх лише як сухий атмосферний вихор, який поступово втрачає енергію через тертя об поверхню землі.

Дослідники застерігають, якщо потепління клімату не зупиниться, то буревії, що обрушуються на узбережжя, стануть більш стійкими і вже не будуть обмежуватися тільки прибережними районами, завдаючи більш серйозного економічного збитку в глибині материків.

Залишити відповідь