Категорії
Різне

Гобіти на Філіппінах

У 2007 році всередині філіппінської печери Кальяо знайшли плесневу кістку стародавньої людини. Але тоді вченим не вдалося точно вказати, до якого виду древньої людини вона належить. Тепер вже з’ясувалось, що цей тип людини ще був невідомий науці – недавно на тому ж рівні землі дослідники знайшли більше кісток, які об’єднують в собі особливості як сучасних людей, так і стародавніх австралопітеків. Новий вид отримав назву Homo luzonensis, в честь острова Лузон, на якому було зроблено відкриття.

Гобіти на Філіппінах
Плеснева кістка древньої людини
Гобіти на Філіппінах
Зуби нововиявленого виду Homo Luzonesis і Errectus Sapiensa

Дослідникам вдалося відкопати 12 кісток, які належали двом дорослим особинам і одній дитині. Серед останків – дві фаланги пальців рук і ніг, частина стегнової кістки і сім корінних зубів. Вчених здивувало й те, що у знайдених людей були дуже маленькі зуби, що говорить про їх маленький зріст. За розмірами ці люди дуже схожі на Homo floresiensis (людина флореська, через малий зріст також відома як «гобіт»), останки яких були виявлені в індонезійській печері в 2003 році. Форма зубів майже така сама, як у людини сучасної, а фаланги пальців – як у австралопітеків.

Гобіти на Філіппінах
Розміри черепів, порівняльна характеристика

Вважають, що раніше (близько 50 тисяч років тому) невідомий вид людей жив на острові Лузон. Приблизно в той же час на індонезійському острові Флорес жили ті самі «люди-гобіти», у яких є спільні риси з нововідкритим видом. Є також припущення, що в якийсь час вони могли перебратися в інше місце, де з часом набули власних особливостей, але загальні риси начебто низького зросту у них все-таки збереглися. Вчені мають намір і далі вивчати останки, щоб точніше визначити найближчих родичів раніше невідомих людей.

Гобіти на Філіппінах
Праві верхні зуби CCH6 виду Homo Luzonesis (Флорент Детройт, ВІА AFP-JIJI)

Про життя древніх людей стає відомо все більше і більше. Приєднуйтесь до обговорення. Що ви думаєте з приводу нововідкритого виду древніх людей? Своєю думкою ви можете поділитися з читачами в коментарях.

Залишити відповідь