Гоночний електрокар EQ Silver Arrow 01

Гоночний електрокар EQ Silver Arrow 01
Mercedes-Benz показав свій перший реальний гоночний електромобіль.

Напередодні Женевського автосалону 2019 року Mercedes-Benz зняв покривало зі свого першого повністю електричного гоночного автомобіля EQ Silver Arrow 01.

Як повідомляється, яскравий електричний концепт-кару компанії буде брати участь в гонках Formula E серед електромобілів, які відбудуться в кінці 2019 року. Formula E запустили в 2014 році як повністю електричну альтернативу «Формулі-1» та іншим гонкам за участю автомобілів з ДВС. І те, що починалося з відносно нешкідливої ідеї, перетворилося в спорт з законним, хоч і скромним, наслідком. Зараз гонка переживає вже п’ятий сезон, і кожен місяць до неї підключається багато нових автовиробників, включаючи Audi, BMW, Nissan і Jaguar. З наступного року до цієї серії також планує приєднатися Porsche.

Гоночний електрокар EQ Silver Arrow 01
Новий гоночний електрокар від Mercedes-Benz візьме участь в «Формулі-1»

Mercedes-Benz оголосила, що приєднається до Formula E, ще в 2017 році. Вона планує очолити команду, яка вже бере участь в Formula E – HWA. Це допоможе автовиробникові, який будує чемпіонські автомобілі для «Формули-1», взяти пристойний старт. HWA брала участь в Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) на автомобілях Mercedes-Benz, проте компанія покинула турнір на користь Formula E.

EQ Silver Arrow 01 – це гоночний автомобіль, який Mercedes-Benz збирала не з нуля. «Формула-Е» доручила французьким і італійським Spark і Dallara побудувати шасі. Atieva, використовуючи елементи Sony, побудувала акумулятор на 52 кВт і McLaren інтегрувала його. В цілому, автомобіль важить близько тонни, може розвивати потужність до 340 к.с. і розганятися з 0 до 100 км / год за 2,7 секунди.

При цьому автовиробникам в «Формулі-Е» дозволено розробляти власні трансмісії, включаючи електродвигун, коробку передач і інвертор – по суті, все, що підключається до акумулятора.

Організатори стверджують, що це можна розглядати як випробувальний стенд при розробці технологій електродвигунів. Також це гарний маркетинговий хід для автовиробників, які вітають розвиток електромобілів.

«Formula E стане для нас абсолютно новим ігровим полем, – заявив глава Mercedes-Benz Motorsport Тото Вольфф. – Але ми з нетерпінням чекаємо можливості продемонструвати продуктивність наших розумних акумуляторних движків в автоспорті і дати позитивний імпульс бренду EQ».

Залишити коментар