Категорії
Міста, країни, люди

Готель «Хенна-на»

В Японії в Нагасакі відкриють перший у світі готель, обслуговування в якому буде надаватися роботами. Готель «Хенна-на» (Henn-na) буде укомплектовано роботами-адміністраторами, роботами-коридорними і роботами-консьєржами. 

За розробку інноваційного готелю «Хенна-на» взялося керівництво японського тематичного парку Huis Ten Bosch. 72-кімнатний двоповерховий готель буде частиною тематичного парку Huis Ten Bosch.

Проект отримав назву Henn-na Hotel, що в перекладі означає «Дивний готель». На додаток до людського персоналу готель «Хенна-на» матиме 10 роботів, і ці андроїди-помічники будуть робити все від вітання до проведення гостя в номер готелю, в тому числі прибирання номерів, реєстрацію постояльців та послуги портьє.

 Готель Henn-na (Японія)
Готель Henn-na (Японія)

Автори проекту обіцяють, що зустрічати гостей будуть три людиноподібних андроїда, які зможуть оформляти в’їзд і виїзд і розумно розмовляти з постояльцями.
«У номер гостя проведе буде один з чотирьох портьє»,- пише CNN. Багаж перенесе в кімнату робот-помічник.

Відповідно до Japan Times, оператор готелю «Хенна-на» працює під девізом «прихильність до еволюції», тому «Хенна-на» буде надавати найкращі послуги для гостей. На прес-конференції президент Huis Ten Bosch Хідео Савада (Hideo Sawada) заявив, що компанія, щоб зробити Henn-na найбільш ефективним готелем у світі, планує використовувати футуристичні технології.

 Готель Henn-na (Японія)
Леді робот, Готель Henn-na (Японія)

Починаючи з 10 роботів персоналу, в підсумку планується довірити 90 відсотків роботи в готелі «Хенна-на» роботам. «Ми відкриємо найефективніший готель у світі», – розповів президент Huis Ten Bosch Хідео Савада. Також в планах у них реалізувати 1000 аналогічних проектів, в яких роботи-андроїди візьмуть на себе 90 відсотків роботи.

Також на додаток до персоналу з роботів готель «Хенна-на» буде обладнано іншими «привіт-штучками», такими як сканери визнання особи. Температура в кімнатах гостей готелю буде вимірюватися за допомогою датчика, який контролює температуру тіла, а не термостатів. Всі номери, щоб спілкуватися зі стійкою реєстрації, фойє і кухнею, будуть оснащені планшетами, а не домофонами.

 Готель Henn-na (Японія)
Кімната готелю Henn-na (Японія)

Весь персонал роботів для готелю «Хенна-на» подається від компанії Kokoro Co. Ltd., яка займається розробкою моделей «actroids». Вперше Kokoro Co. Ltd. представили свого леді-робота в 2003 році. Леді-робот говорить японською, англійською, корейською та китайською мовами, вміє виконувати деякі жести руками і вміє встановлювати зоровий контакт.

Підтримання готелю, укомплектованим роботами, дуже дороге рішення, але роботи значно допоможуть скоротити експлуатаційні витрати. Вартість звичайних номерів в порівнянні з цінами номерів в інших готелях буде невелика – від 60 до 153 доларів США. Одна спальня коштуватиме 7000 ієн за ніч або близько $ 60, що досить дешево для науково-фантастичного готелю. Також під час свята або туристичного сезону, гостям готель «Хенна-на» доведеться оформлювати заявку на номери, що може сприяти підвищенню ціни до 140 000 (приблизно $ 1200.00) за ніч.

Готель «Хенна-на» планується побудувати в два етапи. Представники парку Huis Ten Bosch відкриють для відвідувачів перші 72 кімнати 17 липня 2015 і ще стільки ж в 2016 році.

Залишити відповідь