Готель звільнив роботів-співробітників

Готель звільнив роботів-співробітників
Готель звільнив роботів за погану роботу

Японський готель Henn na (в перекладі «Дивний готель»), розрекламований на тому, що велику частину робіт в ньому виконували роботи, відправив їх на консервацію. Машини не справлялися зі своєю роботою і доставляли проблеми постояльцям. Замість андроїдів на службу заступили звичайні люди.

Готель звільнив роботів-співробітників
Японський готель звільнив половину співробітників-роботів

Готель Henn na в місті Сасебо було відкрито в 2015 році. Це один з перших готелів в світі, в якому працювало близько 250 роботів, більше сотні з яких довелося забракувати. Машини занадто часто ламалися, та й шкоди від них було більше, ніж користі.

Роботи-помічники, встановлені в кожній кімнаті, приймали хропіння сонного постояльця за звернення чи прохання і по кілька разів за ніч будили людей фразою: «Вибачте, я не зрозумів. Чи не могли б ви повторити ваше прохання?» Втім, навіть коли до них дійсно зверталися, розпізнавання мови в цих приладах функціонує набагато гірше, ніж в будь-якому сучасному смартфоні. До того ж, було незрозуміло, як відключити надокучливого робота-асистента. Оскільки телефонів в номерах не було, гостям доводилося телефонувати до живих співробітників готелю з особистих мобільних.

Проблеми у роботів були і з мобільністю – багаж роботами доставлявся тільки в 24 номери, коли в готелі їх понад 100. Роботи були повільними, галасливими, могли пересуватися лише по плоским поверхням, а також, потрапивши під дощ, коли переміщалися між корпусами готелю, одразу ламалися.

Готель звільнив роботів-співробітників
Робот-велоцираптор, що виконував функції адміністратора HENN-NA HOTEL

Зокрема готель змінив робота – головного консьєржа, який не міг відповісти на питання відвідувачів щодо найближчих рейсів і місцевих визначних пам’яток. Втратили своє місце і два робота-динозавра, які займалися реєстрацією клієнтів, і людям доводилося допомагати їм робити копії документів.

Також невдалим виявилися і деякі дизайнерські рішення. Коли ці величезні роботи-динозаври, встановлені на ресепшені, реагуючи на рух, лякали гостей, що входили, криками «Ласкаво просимо!»

Керівництво готелю також бачить проблему в тому, що за чотири роки технології, за якими були створені роботи, застаріли, а їх модернізація виявилася занадто дорогою, повідомляє The Wall Street Journal.

Залишити коментар