Категорії
Грузинська кухня Кухня країн світу

Гозінакі

У грузинській кухні відсутні солодкі страви, які б фактично відповідали б третім стравам європейської кухні. Роль десерту зазвичай виконують різноманітні фрукти, ягоди, натуральні соки, горіхи, мед, а також сухе виноградне вино. Взимку, коли свіжих фруктів менше, їх замінюють в’яленими, зацукрованими.

Нечисленні грузинські солодощі переважно засновані на горіховій сировині. Такі страви, як чурчхела і гозінакі, також поширені, але під іншими назвами, в вірменській і азербайджанській кухнях, хоча вони більш характерні все ж таки для Грузії.

Що ж стосується борошняних кондитерських виробів (халви, солодких пирогів, здобних масляних хлібів з цукрово-борошняною начинкою), то вони в більшості випадків запозичені з інших національних кухонь. Правда, в рецепти цих виробів внесено грузинські «поправки», але в цілому кондитерські вироби грузинської кухні набагато менш оригінальні, ніж грузинський м’ясний або овочевий стіл.

Складові для гозінакі:
– 1 кг очищених горіхів,
– 1 кг меду,
– 0,25 склянки цукрової пудри.

Приготування гозінакі. Горіхи злегка прожарити на сковороді на слабкому вогні, потім нарізати невеликими шматочками, але не дуже дрібно. Мигдаль і фундук слід попередньо ошпарити і зняти шкірку, потім обсмажити.

Мед прокип’ятити в алюмінієвій або мідній мисці (тазику) і уварити його до такого стану, щоб крапля, узята на пробу, не розтікалася на блюдці.

В мед всипати горіхи і продовжувати варити, безперервно помішуючи, поки не з’явиться аромат і смак підсмаженого, тобто поки не почнеться карамелізація. Але перед цим ще потрібно всипати цукрову пудру, яка надасть гозінакі крихкості.

На дерев’яну дошку, попередньо змочену холодною водою (або на мармурову, змащену маслом), викласти масу і розкачати в пласт товщиною 1 см качалкою, також змоченою у воді. Коли гозінакі охолонуть, нарізати на квадрати (5×5 см) і просушити до затвердіння.

Залишити відповідь