Гравітаційна лампа

Гравітаційна лампа
Гравітаційна лампа

Лампа, що працює за рахунок гравітації. У світі понад мільярд людей, які живуть без електрики. Їм доводиться використовувати токсичні і дорогі джерела світла. Лампа GravityLight працює без гасу, батарейок і електрики.

GravityLight – це невеликий генератор постійного струму, до якого під’єднано кінетичний механізм, який активується за рахунок ваги. Щоб лампа засвітилася, потрібно наповнити сумку камінням і повісити її на мотузку (за принципом годинника з зозулею). Рух механізму під дією сили гравітації перетворює затрачену роботу в світло. Це змушує світиться світлодіод майже півгодини. На відміну від токсичних гасових ламп GravityLight абсолютно нешкідлива. При цьому вона в п’ять разів яскравіше. Для кожного сьомого жителя планети, що зустрічає свій вечір в темряві, подібне джерело світла може стати порятунком.

Гравітаційна лампа
Комплект гравітаційної лампи

Протягом чотирьох років розробка GravityLight була звичайним хобі для Мартіна Ріддіфорда і Джима Рівза. GravityLight – гравітаційний ліхтар, розроблений компанією Deciwatt.

Перша кампанія зі збору коштів на розробку GravityLight завершилася 15 січня 2013 року зібравши $ 399,590.

Ви платите тільки один раз – при купівлі товару. Комплект стандартної гравітаційної лампи GravityLight складається з регульованих ламп і мішка для вантажів. Ліхтар можна включити заповнивши мішок приблизно 20 фунтами ваги (10 кг) і, піднявши його вгору до основи пристрою: вантаж опускається протягом 25 хвилин, шнур – ремінь, який обертає шестерні електричного генератора, який безперервно живить світлодіод, натягується. Це створює достатньо енергії, щоб лампа GravityLight світилася протягом 25 хвилин.

GL02 – друга модель включає два прилади SatLights і сполучні кабелі. Кожен SatLight може бути включений або вимкнений окремо. До приладу можна підключити 4 лампи SatLights, даючи додаткове світло в різних місцях будинку. Темп опускання вантажу не залежить від кількості підключених SatLights.

Оригінальний GravityLight використовує ремінь для закріплення вантажу, покращений GL02 – ланцюг з пластикових кульок, тому система вимагає меншої сили для підняття і опускання вантажу.
GravityLight названий одним з 25 найкращих винаходів 2013 року.

Залишити коментар