Категорії
Міста, країни, люди

Гробниця Неферхеве

У Верхньому Єгипті знайдено стародавні круглощокі і великовухі статуї людей. В результаті потужного землетрусу гробниці було засипано піском.

В 65 км на північ від Асуана, поблизу від знаменитих каменоломень Гебель аль-Сільсіля, група шведських археологів виявила руїни стародавнього храму.

Знайдені фрагменти рельєфів і предмети із закладних схованок, а також скельні написи неподалік від знайденого святилища датуються Новим царством. У невеликого храму, довжиною 35,2 м і шириною 18,2 м було, як мінімум, 4 періоду розвитку. Фасад храму, зорієнтований на захід, був прикрашений портиком з п’яти колон.

Споруджений при Тутмосі III, перебудовувався і доповнювався новими елементами при Аменхотепе III, Рамзесі II, а також в римський час.

В нішах в горельєфах – зображення високопоставленого чиновника Неферхеве і його сім’ї. 3500 років тому давньоєгипетський держслужбовець Неферхев при Тутмосі III носив титул наглядача над чужими землями і займав пост глави провінції Меджай (Судан).

Статуї знаходяться всередині двох несправжніх могил – кенотафів, що призначалися для того, щоб родичі та близькі могли виконувати необхідні ритуали і залишати підношення мертвим. Всього в районі Гебель аль-Сісіла було знайдено 32 вирізаних в піщанику кенотафа. Цей піщаник протягом століть добували тут для будівництва храмів.

В одній з ніш статуї подружжя чиновника і його дружини на ім’я Руюресті сидять на стільцях. Неферхеве – у позі Осіріса (схрестивши руки на грудях), а його дружина одну руку положила на спину чоловіка, другу на живіт. Обличчям подружжя між собою дуже схоже: у них величезні вуха, товсті щоки.

Інша скульптурна група включає фігури чоловіка і дружини з сином і дочкою (але вчені відзначають, що у цієї у подружньої пари дітей було більше).

Дослідники говорять, що для Неферхеве відкриття його кенотафа мало б величезну релігійну значущість. Згідно зі стародавніми віруваннями, якщо ім’я покійного пам’ятають і називають, значить він у потойбічному світі живий. Таким чином, проголошення імені цієї людини через 2000 років, дарує йому безсмертя, про яке він мріяв.

Залишити відповідь