Категорії
Природа Тварини

Гусениця-змія

Перевтілення в образи більш грізних і небезпечних тварин – це одна з тих хитрощів, що допомагає тваринам відлякувати потенційних ворогів. Чимала кількість тварин на планеті є майстрами маскування і досягли в цьому неабияких успіхів. Наприклад, гусениця молі Hemeroplanes triptolemus.

Гусениця-змія (лат. Hemeroplanes caterpillar, англ. Snake-mimic caterpillar) – личинка молі Hemeroplanes triptolemus із загону лускокрилих (метеликів).

Гусеницю-змію можна зустріти в тропічних лісах Центральної Америки. Але цих метеликів бачили і в північній частині Південної Америки (Колумбія, Еквадор, Болівія, Гайана). Мешкає в основному на деревах. Існують зелені (молодша вікова група) і коричневі (кінцева вікова стадія) личинкові форми.

Гусениця-змія володіє відмінним захисним механізмом, який дозволяє їй перевтілюватися в гримучу змію. Дивовижне перетворення, яке відбувається з Hemeroplanes, по-справжньому вражає уяву.

При виникненні небезпеки гусениця Hemeroplanes caterpillar звисає з гілки, тримаючись за неї тільки заднім набором ніг, і піднімає верхню частину свого тулуба. Потім вона втягує в тулуб передні сегменти тіла, тим самим роздуваючи частину корпусу. Піднесена частина набуває трикутної форми, що нагадує голову змії з великими очима і блискучою лускою. Поступово, приховані відтінки жовтого, білого і чорного кольору проявляються в новому «обличчі» гусениці. Для більшої переконливості вона навіть починає здійснювати невеликі похитування «вперед-назад», імітуючи таким чином готовність до кидка. Всі ці хитрощі змушують ворога відступити.

Але, як і всяка інша гусінь, гусениця-змія через деякий час перевтілюється в метелика. Скромні кольори і форми дорослої молі зовсім не нагадують про колись вражаючу гусеницю-змію.

Метелики Hemeroplanes triptolemus з’являються на світ протягом трьох тижнів з чорної лялечки, яка формується в старому шовковому коконі, на підстилці з лісової рослинності.

Гусениця-змія
Гусениця-змія під час небезпеки
Гусениця-змія
Гусінь Hemeroplanes caterpillar
Гусениця-змія
Гусінь-змія – майстер маскування
Гусениця-змія
Задній сегмент тіла гусениці-змії
Гусениця-змія
Трикутна форма голови гусениці-змії
Гусениця-змія
Лялечка Hemeroplanes caterpillar
Гусениця-змія
Метелик Hemeroplanes caterpillar
Гусениця-змія
Метелик гусені-змії

Залишити відповідь