Харчові відходи – це 8-10% викидів парникових газів

За рік людьми викидається 931 млн тонн їжі, що дорівнює 23 млн вантажівок, якими можна 7 разів обернути Землю.

Протягом 2019 року було викинуто 931 млн тонн їжі – це 17% від всіх доступних харчових продуктів. І вже на сьогодні харчові відходи спричиняють 8-10% викидів парникових газів, про що йдеться у глобальному звіті Програми ООН з довкілля.

Програма ООН з довкілля UNEP (United Nations Environment Programme) створена з ініціативи Стокгольмської конференції ООН з довкілля в 1972 році і рішення Генеральної Асамблеї ООН 1973 року.

Найбільше харчових відходів, 570 млн тонн, викидають вдома – в середньому одна людина позбавляється 74 кг їжі за рік.

Спеціалісти також підрахувала, скільки кілограмів їжі в середньому викидають в кожній країні. Загалом за рік в Україні викидають 3,3 млн тонн їжі.

Проблема харчових відходів не стосується лише країн із високим рівнем доходу, де споживачі купують більше продуктів. В ООН з’ясували, що у країнах із різними рівнями доходів викидають майже однакову кількість їжі. У звіті не враховували, що у бідних країнах часто викидають їжу через відсутність електроенергії, яка потрібна для роботи холодильників.

Очікується, що через пандемію приблизно 3 мільярди людей не зможуть дозволити собі збалансоване харчування. В ООН до 2030-го хочуть удвічі зменшити кількість харчових відходів.

В організації кажуть, що на карантині люди почали краще планувати, що і скільки з’їсти, натомість в ООН також не відкидають, що у 2021 році кількість харчових відходів може зрости.

За рекомендаціями британської організації WRAP, що займається скороченням харчових відходів, потрібно складати план купівлі необхідних продуктів, а також завжди мати в телефоні фото вмісту свого холодильника. До того ж необхідно враховувати термін придатності продуктів і користуватися морозильною камерою.

Джерело