Категорії
Вірменська кухня Кухня країн світу

Хаш

Хаш – одна із найдавніших вірменських страв, що набула поширення по всьому Закавказзю. Назва хаш походить від вірменського дієслова xасель, що означає «кипіти». З давнини зберігся звичай їсти хаш абсолютно окремо від усіх інших страв, причому рано вранці на сніданок або навіть до сніданку, в святкові дні.

Складові для приготування хашу:
– 1,5 кг яловичих ніжок,
– 500 г рубців,
– 2-3 головки часнику,
– 1 редька.

Приготування хашу:
1. Ніжки обпалити, вискоблити, промити кілька разів, розрубати на частини вздовж і покласти на добу або в проточну воду, або залити холодною водою і міняти її кожні 2-3 години. Потім знову промити, перекласти в емальований таз, залити водою, щоб вона покривала ніжки шаром в 15-20 см і варити на слабкому вогні.
2. Рубці очистити, промити, залити холодною водою і варити до зникнення специфічного запаху (визначається пробою), потім відвар вилити, а рубці промити гарячою і холодною водою, нарізати дрібно і додати до ніжок, що варяться.
3. Продовжувати варити хаш на повільному вогні без солі, не допускаючи сильного кипіння, знімаючи піну, поки м’ясо не буде відділятися від кісток і рубці не стануть м’якими.
4. Готовий гарячий хаш посолити, засипати подрібненим часником або розвести товчений часник в бульйоні і подати окремо.

Їдять хаш, закушуючи тертої редькою, пряною зеленню (базилік, петрушка, естрагон) і лавашем.

Залишити відповідь