Хаябуса-2 наближається до Землі

Хаябуса-2 наближається до Землі
Хаябуса-2 знаходиться в гарному технічному стані. Запас у вигляді приблизно 30 кг робочого тіла для іонного двигуна (інертного газу ксенону).

Японський космічний корабель із зразками астероїдного ґрунту наближається до Землі.

Рік тому японський космічний апарат Хаябуса-2 виробництва NEC Toshiba Space Systems завершив дослідження і збір зразків ґрунту астероїда Рюгу і попрямував до Землі. Щоб отримати речовину з надр небесного тіла Хаябуса-2 використовував дистанційну керовану гармату з мідним снарядом, яка своїм ударом вирила воронку і роздробила частину породи, що знаходилася під точкою влучення. Потім космічний апарат наблизився до астероїда, практично впритул, і зачерпнув подрібнений матеріал, який приймав участь ще в формуванні нашої Сонячної системи близько 5 млрд років тому. Таким же чином, але без використання гармати, був отриманий зразок ґрунту з поверхні астероїда.

В неділю, 6 грудня 2020 року Хаябуса-2 буде пролітати на відстані 220 тис кілометрів від нашої планети. В цей час від апарату відділиться і попрямує в бік Землі капсула зі зразками ґрунту астероїда Рюгу. Через кілька годин після відділення капсула розміром 40 см, оснащена тепловим захистом, увійде в атмосферу Землі. Погасить надлишок швидкості і опуститься на парашуті в Австралії.

Після посадки на території австралійського полігону Вумера зразки переправлять в Японію і розкриють в спеціальній надчистій камері. Потім вчені приступлять до вивчення зібраних зразків.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) оцінивши стан бортових систем і запаси пального на космічному апараті, запущеному в 2014 році, вирішила не знищувати його в земній атмосфері, як планували раніше. Хаябуса-2 продовжить роботу в Космосі, і йому вже поставлено нове завдання. Відразу після скидання капсули з науковими зразками, апарат відправиться в 10-річну подорож до астероїда 1998 KY26.