Хек у мигдалі

Хек продається у двох різновидах: зі шкіркою та хребтом і у вигляді філе. М’ясо його хоч тверде, але соковите, тому гарно піддається смаженню та запіканню. Страви, приготовлені з цілої риби, є, звичайно, соковитіші. Щоб шматочки філе не втратили свого соку, їх треба добре запанірувати спочатку у борошні, а потім, змочивши у розколочених яйцях, запанірувати у сухарях.

Оскільки Свята вечеря є пісною, то яйця слід замінити на якусь іншу рідину: це може бути цибулевий сік чи густий рибний бульйон. Щоб покращити смак смаженого хека і підкреслити святковість вибраної страви, сухарі можна частково або цілком замінити мигдалем, горіхами, кокосовою стружкою.

Можна додати до панірування потерту шкірку з цитрини, мускатний горіх чи інші прянощі. Коли ми маємо намір запанірувати хека у мигдалі, на гарнір можна подати тушковані у меду кружальця моркви.

Філе порізати порційними шматками, посолити, поперчити та скропити цитриновим соком. Приготувати у мисочках борошно та сухарі. До третьої миски влити кілька ложок міцного рибного бульйону. Очищений мигдаль порізати вздовж на пластинки (можна купити готові мигдалеві пластівці).

Шматочки риби обсипати борошном, вмочити в бульйон і вдруге запанірувати у сухарях. Смажити рибу на олії до світло – золотистого кольору.

Легко підсмажені шматочки викладати на мигдалеві пластівці. Обточивши їх старанно у пластівцях, підсмажити ще раз, поки не зарум’яниться мигдаль. Викласти на полумисок, прикрасивши часточками цитрини.

На гарнір до хека (і взагалі до будь-якої смаженої чи запеченої риби) можна приготувати тушковану моркву. Для цього треба вибрати, якщо можливо, однакової товщини моркву, тоді кружальця будуть більш-менш однакові. Почистити її й порізати на кружальця товщиною 1 см. У банячку з товстим дном розігріти ароматну олію, покласти туди моркву, підлити водою і тушкувати 10-12 хвилин.

Коли вода випарується, а морква зм’якне тоді додати до неї ложечку меду. Вогонь зменшити до мінімуму. Смажити моркву у меду кілька хвилин, в кінці трішки підсолити. Гарнір тримати у теплі поки смажиться риба.

Інгредієнти до страви «Хек у мигдалі»:
– 4 філе хека,
– 200 мл олії,
– 4 ложки борошна,
– 4 рибного бульйону,
– 8 ложок тертих сухарів,
– 8 ложок мигдалевих пластівців.

Для гарніру:
– 4 великих моркви,
– 2-3 ложки горіхової олії,
– 1 ложечка меду,
– дрібка солі,
– ½ склянки води.

Залишити відповідь