Хохлата наземна білка – вампір

Хохлата наземна білка - вампір
Наземна білка - вампір

Хохлата наземна білка (лат. Rheithrosciurus macrotis) – вид гризунів, яких виділяють в самостійний рід Rheithrosciurus сімейства Білячі.

Ареал і місцепроживання. Зустрічається виключно в тропічних лісах на острові Борнео (або Калімантан – третій за величиною (743 330 км²) острів у світі; єдиний морський острів, розділений між трьома державами: Індонезією, Малайзією та Брунеєм).

Найбільш поширені в центрі Борнео, на півночі і південному сході острова відсутні. У лісі, як правило, білка пересувається по землі, але також добре дереться і по деревах.

Біологічний опис. За особливостями будови черепа Rheithrosciurus macrotis відрізняються від решти білок: їхній череп плоский і широкий. У різцях мається 7-10 щілиноподібних заглиблень, які також є унікальними.

Хохлата наземна білка - вампір
Хохлата наземна білка з величезним хвостом, який збільшує тваринку

Хохлаті наземні білки мають дуже великі відносно інших білок розміри: довжина тіла складає 40 см, а хвоста – ще 30 см.

Верхня сторона тіла хохлатої білки – червоно-коричнева, морда сіра, знизу білувата.

Відносно маси тіла Rheithrosciurus macrotis є володарем самого пухнастого хвоста, який на 30% більше решти тулуба і перевищує аналогічні показники цукрової сумчастої летяги, витонченої сумчастої летяги і каліфорнійського кекомісла.

Досліджував цю частину тіла тварини індонезійський вчений Ерік Мейард, який припустив, що такі розміри хвоста потрібні білці, щоб вводити в оману хижаків.

Величезний хвіст Rheithrosciurus macrotis збільшує тваринку. Вважають, що за допомогою настільки пухнастого хвоста вони можуть збентежити хижаків своїми розмірами і уникнути смертельної сутички.

Харчування. Основу раціону Хохлатої наземної білки складають фрукти, великі жолуді. Крім того, іноді вони можуть полювати на птахів і дрібних безхребетних.

Хохлата наземна білка є одним з найбільш маловивчених видів сімейства білячих. Зокрема, точно невідомо її раціон, ареал проживання і шлюбна поведінка.

Поки вченим достовірно тільки відомо, що різним видам їжі білка Rheithrosciurus macrotis віддає перевагу горіхам канарського дерева, але не знають точно, як саме тварина розколює їх дуже тверду шкаралупу. Згідно з місцевою міфологією, тваринка нападає на лісових оленів і п’є їх кров.

Хохлата наземна білка - вампір

Біологи вперше зняли на відео білку Rheithrosciurus macrotis. Зйомки проводилися в рамках програми з дослідження екології індонезійського національного парку Гунунг-Палунг, розташованого в провінції Західний Калімантан. Для досліджень у різних місцях парку вчені встановили 35 відеокамер.

Білку, яка пересувається по землі, вдалося зняти лише через кілька тижнів після початку спостережень. Зйомки велися в інфрачервоному спектрі, вчені поки не мають кольорового відеозапису тварини.
Фото: Rona Dennis

Залишити коментар