Категорії
Міста, країни, люди

Храм Кайлаш

В індійському селищі Еллора є унікальний храм Кайлаш, загадку якого не можуть розгадати вже багато століть. Дивлячись на цей унікальний храм, важко собі уявити, як взагалі його вдалося побудувати.

Індійське селище Еллора прославилося на весь світ своїм багатоповерховим печерним комплексом храмів. Найбільш грандіозним і неймовірним з усіх печерних споруд Еллори є храм Кайлаш – найбільша в світі монолітна структура, висічена в скелі. Нещодавно було виявлено, що спочатку храм був повністю покритий білою штукатуркою.

Храм Кайлаш

В Еллорі сьогодні можна знайти стародавні індуїстські святилища (17 печер в центрі), буддійські (12 печер) і джайністські (5 печер на півночі). Індуїстські храми і святилища – найстаріші з них.

Джайнізм виник з індуїзму і він давніший за буддизм. Джайни першими перейняли індуїстський архітектурний метод побудови храмів у вигляді символічної гори.

Храм Кайлаш

Основні печери Еллори були створені в незапам’ятні часи, але ще досі невідомо, хто вирізав ці печерні храми, джайни з індусами або хтось інший.

Можна сказати напевно, що божественність приваблювала і джайнів і буддистів. Саме тому, що їх релігії походять від індуїзму, їм притаманне надавати великого значення релігійним символам і фігурам. Це прекрасно видно по храму Кайлаш, який повністю покритий дуже складним різьбленням – творінням невідомих майстрів. Вчені не знайшли ніяких дат і навіть найменших слідів опису конструкції.

Храм Кайлаш

Одні експерти стверджують, що храм Кайлаш був вирізаний в скелі сотні років назад, інші ж стверджують, що храму вже тисячі років, просто в споруду були внесені зміни буддистськими і джайністськими ченцями. Написи, що збереглися на стінах дуже старі і час майже зруйнував їх, сьогодні прочитати їх і розшифрувати практично неможливо.

Місцеві жителі переповідають, що грандіозність храму передає нескінченність Всесвіту, і він був благословенний індуїстськими мудрецями і гуру.

В історії непорушного Кайлаша було навіть кілька спроб (були нанесені лише незначні пошкодження скульптурам слонів) зруйнувати храмові колони і осквернити «божественну структуру» загарбниками падишаха Аурангзеба, що привело лише до подальшого винищення моголів.

Храм Кайлаш

Вся структура храму Кайлаш фактично висічена з одного гігантського шматка скелі, причому скельний масив при будівництві храму обтісували зверху вниз, без застосування будівельних лісів.

Унікальний храм загальною площею 1980 м² (довжина – 55 м × ширина – 36 м) розташований в центрі вирубаного в скелі двору розміром 58 × 51 м продовжується на 33 метри в глибину скелі. Нижня частина храму являє собою п’єдестал висотою 8 метрів, на якому стоять триметрові статуї слонів і левів. Також храм Кайлаш примітний тим, що він буквально весь покритий дуже складним кам’яним різьбленням. Що примітно, розмір цього скельного храму в два рази більший і в півтора рази вищий знаменитого Парфенону в Афінах.Храм Кайлаш

Було підраховано, що для його спорудження потрібно було витягти 200 000 тонн гірської породи. Вчені припускають, що для спорудження цього проекту знадобилася б праця 7000 робітників протягом 150 років. Варто відзначити, що всі 34 печери Еллори – не природного походження, їх вирізали індуси вручну з монолітної скали. Печерний комплекс був створений між п’ятим і десятим століттям нашої ери, хоча, як сказано було вище, ніхто точно не знає, коли точно він був створений і до цих пір незрозуміло, яким чином це було зроблено, оскільки в той час не було технологій, які дозволяли це.

Храм Кайлаш

Гіпотетично, якщо подібний храм будували б сьогодні, то знадобилося, принаймні, 10 найбільших гірничопрохідницьких 10-тонних машин JCB. Причому, якби кожна в ідеальних умовах викопувала 1000 тонн скельної породи, то один процес вилучення гірської породи зайняв би близько 200 днів безперервної роботи. Точність, з якою можна було б здійснювати подібну обробку каменю, недосяжна навіть при сучасних технологіях. Таким чином, була б потрібна ручна праця, щоб буквально по сантиметру вирізати храм, тому час на створення подібного храму з нуля навіть складно уявити.

Храм Кайлаш

Додаткової таємничості храму Кайлаш надають вузькі отвори, які повсюдно зустрічаються в храмі десь на рівні одного метра від підлоги. Якщо це робили люди, то незрозумілі 3 питання: для чого потрібні ці отвори, чому їх робили так низько і як з робили (адже вони дуже вузькі і краю їх разюче рівні). Повторення подібного подвигу, навіть з використанням сучасних технологій практично неможливо, але стародавні індуські мудреці зуміли зробити справжнє диво завдяки своїм духовним силам, наполегливості та відданості своїй вірі.

Залишити відповідь